Публікації

51 ТИС ГРН ЗА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОРОНАВІРУСУ ТА 200% ДОПЛАТИ ЛІКАРЯМ: РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

51 ТИС ГРН ЗА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОРОНАВІРУСУ ТА 200% ДОПЛАТИ ЛІКАРЯМ: РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

17 березня Верховна рада України проголосувала за законопроєкт № 3219, який передбачає низку заходів та змін у роботі закладів та установ для протидії поширенню коронавірусу COVID-19в Україні. 

Зокрема, за порушення карантину та протиепідемічних норм передбачений штраф  розміром до 34 тис. грн для пересічних громадян та до 170 тис. грн для посадових осіб. Також є норма, відповідно до якої  через порушення зазначених правил та норм, які спричинили поширення захворювання, передбачено до 51 тис. грн штрафу або арешт на півроку, або обмеження чи позбавлення волі до трьох років. Якщо ж ці дії стали причиною загибелі людей, то термін позбавлення волі визначається від п’яти до восьми років.

Є зміни й стосовно роботи державних установ та приватних підприємств. Роботодавці можуть доручити працівникам виконувати роботу з дому та надавати їм відпустки за їхньою згодою. Власники підприємств, установи, організації або уповноважені органи можуть змінювати режими роботи щодо прийому громадян та мають повідомляти про такі зміни через веб-сайти тощо. Продовжуються терміни отримання та надання адміністративних послуг.

Також на період карантину спрощуються процедури державних закупівель товарів для боротьби з коронавірусом, від оподаткування (ПДВ) та ввізного мита звільняються операції ввезення лікарських засобів та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом до України. Встановлюється тимчасовий контроль Кабміну за цінами на лікарські засоби,товаримедичногопризначення та соціальнозначущітовари.

А от лікарі та люди, які безпосередньо беруть участь у лікуванні хворих на COVID-19, отримають доплати у розмірі 200% від зарплати. Уряд має встановити ці доплати впродовж тижня.

Крім того, на період карантину українцям не зможуть відключити жодні комунальні послуги або нарахувати штрафи за їхню несвоєчасну сплату.

У дводенний термін нардепи мають також ухвалити нормативні акти та законопроєкти, які забезпечать те, що громадяни продовжать отримувати житлові субсидії навіть без їх звернення, безробітні отримають матеріальну допомогу з першого дня після реєстрації свого статусу, а також тимчасово зупинять стягнення іпотек на період карантину.

Нагадаємо, що з 17 березня на території Лиманського району також введено карантин: максимально зупинена діяльність усіх закладів, окрім продуктових магазинів, банків, АЗС  та аптек.Інші заклади та установи працюють на розсуд та під особисту відповідальність їх керівників. З 18 березня по 3 квітня по всій Україні припиняється залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне сполучення.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!