Публікації

55 РОКІВ ЛЮБОВІ Й МУЗИКИ В ЛИМАНСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ

55 РОКІВ ЛЮБОВІ Й МУЗИКИ В ЛИМАНСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ

Для Лиманської дитячої музичної школи 3 листопада – особлива дата. Саме в цей день далекого 1964 року вона вперше відкрила двері у світ музики для дітей із села Комінтернівське. 

За всю історію існування музична школа змінила п'ять будівель. Починалося все з маленького приміщення в чотири кімнати, у яких розміщувалися три класи: баян, фортепіано і скрипка. Перший набір – усього 18 учнів і троє викладачів. Потім музичній школі виділяли куток при Будинку піонерів, селили в дитячу бібліотеку й гуртожиток школи-інтернату і навіть до будівлі колишнього райкому комуністичної партії. І тільки 2008 року, коли в Доброславі побудували нову загальноосвітню школу, старе приміщення передали під музичну школу.

«Найголовніше – це переконати дитину, що вона талановита, і все в неї вийде. Навчання музиці – важка праця, іноді діти втомлюються. У цей момент потрібно знайти підхід до учня, підтримати батьків, дати сильну мотивацію. Найбільш дієвий спосіб – узяти участь у конкурсі або серйозному концерті», – відкрила секрети музичної педагогіки директорка школи Олена Сікора.

На цій посаді вона лише рік, однак їй у всьому допомагає колишній директор школи Євген Кашперук. В Лиманській музичній школі він пропрацював 33 роки!  У найскладніші часи він зміг відкрити філії музичної школи практично в усіх селах району.  А на сьогодні залишилися всього чотири філії – у Визирці, Курісовому, Олександрівці та Трояндовому. До речі, Євген Григорович – батько іншого нашого відомого земляка – Олега Кашперука, який, щоправда, обрав професію поліцейського й  зараз очолює поліцію Лиманського району.

Важко перелічити всіх лауреатів і переможців численних конкурсів, зокрема й міжнародних, – їх далеко не одиниці. Випускники Лиманської музичної школи без особливих проблем вступають до консерваторії, і їх з радістю беруть грати до найвідоміших оркестрів країни. За роки існування закладу тут працювало 138 викладачів та концертмейстерів, які надали музичну освіту 688 сільським дітям.

Із того далекого листопада 1964 року минуло понад півстоліття. За ці роки в Лиманській музичній школі відбулося багато змін: нові умови, ускладнена програма, більш посилені вимоги до педагогів та учнів. Але найголовніше, що в цьому закладі не змінилося, – це любов до дітей і музики.

Редакція «Лиманських фактів» вітає керівництво, педагогічний колектив і учнів з Днем народження Лиманської музичної школи та бажає вам процвітання, великих досягнень, довгих років існування!


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!