Публікації

АКТИВІСТИ ПРОТИ АМБРОЗІЇ: ЖИТЕЛІ СИЧАВКИ ВЗЯЛИСЯ ЗНИЩУВАТИ БУР'ЯН ВЛАСНОРУЧ

АКТИВІСТИ ПРОТИ АМБРОЗІЇ: ЖИТЕЛІ СИЧАВКИ ВЗЯЛИСЯ ЗНИЩУВАТИ БУР'ЯН ВЛАСНОРУЧ

Неконтрольовані вогнища розповсюдження амброзії стають особливо нагальною проблемою влітку та на початку осені. Усе через те, що пилок цієї рослини несе неприховану загрозу для життя і здоров'я людей: від пекельних страждань через алергічну реакцію до приступів астми з подальшими наслідками. А в пік цвітіння, який припадає на серпень, дехто навіть доходить до реанімації. Також ця рослина наносить великої шкоди і сільському господарству: знижується врожайність культурних рослин та погіршується якість кормів для тварин. Поки на місцевому рівні влада не дуже переймається боротьбою з амброзією, за справу взялися деякі жителі Лиманського району. 

Активно вирішила зайнятися проблемою розповсюдження амброзії мешканка села Сичавка та голова громадської організації "Суспільний добробут" Інна Полякова.  18 червня вона вийшла з оприскувачем із спеціальним хімічним засобом на вулиці свого села. За вечір жінка встигла обробити ділянку від центру села вздовж траси до міста Южне, де активно росте небезпечний бур'ян.

Зацікавилася проблемою активістка в серпні минулого року, оскільки в неї самої алергія на пилок небезпечної рослини. «Виявилося, що і на рівні сіл, і на рівні району є програми по боротьбі з карантинними рослинами, насамперед  – з амброзією. Справа в тому, що ці програми  не фінансувалися, і все було дуже формально. Я тоді вийшла в прямий ефір, відео набрало 15 тис. переглядів і облетіло всю Україну. Зі мною зв'язалися активісти з Полтави і надіслали цей засіб, але минулого року обробляти на той час уже було пізно», – розповіла Полякова.

ЗАЛУЧЕННЯ ВЛАДИ.

Цього року Інна Полякова підбила сичавських чиновників організувати робочу групу й сама увійшла до її складу. Серед питань, на яких активістка планує робити акцент на засіданнях групи, – виявлення вогнищ амброзії і розподіл зон відповідальності.

«Якщо це територія сільради, за знищення бур'яну мають відповідати комунальні служби, якщо це приватні володіння, необхідно змушувати людей це робити, аж до справляння штрафу. Також важливо, щоб люди допомогли створити карту з вогнищами поширення, так буде простіше вести боротьбу», – поділилася Інна.

Робоча група з представниками Сичавської сільради  відбулася 19 червня цього року. У ході засідання  місцеві депутати вирішили закупити препарат для оприскування амброзії. Наразі вже знайшли виробника в Полтаві, який минулого року надіслав І. Поляковій хімічний  засіб, та готуються підписати відповідні угоди. Депутати, зі свого боку, отримали доручення виявити на своїх ділянках вогнища амброзії та повідомити про них для нанесення на карту та локальної боротьби з нею.

 Крім того, Інна звернулася до районних очільників і запропонувала створити гарячу лінію для повідомлення  про місця скупчення амброзії. Тепер усі небайдужі можуть повідомляти про осередки карантинного бур'яну за телефоном (04855) 9-11-02.

ЗМАГАННЯ ТА СУБОТНИКИ

Інна намагається залучати до боротьби і своїх односельців. Нещодавно вона проводила конкурс у соціальних мережах: за повідомлення про максимальну кількість вогнищ амброзії, переможець міг отримати грошовий приз у розмірі 200 грн. Однак, за словами активістки, ніхто не долучився навіть за винагороду.

На своїй сторінці у фейсбук Інна поширює  інформацію про те, як вирізнити амброзію з-поміж інших рослин, і якої шкоди завдає цей бур’ян. Декого такі повідомлення мотивують долучатися до знищення амброзії біля своїх домівок. «Пішов і вирвав, реально, на вигляд нешкідлива», – написав житель Сичавки під одним із  повідомлень Інни.

Загалом активістка налаштована діяти рішуче й організовувати суботники самостійно, якщо це не вийде в місцевих чиновників. «Я на своєму прикладі переконалася: якщо хочеш якусь проблему зрушити з місця, треба і владу бомбити з усіх боків, і свою частку вносити, і закликати ще людей до цього. Тоді починається якась реакція», – підсумувала Полякова.

Один із таких заходів їй вдалося влаштувати 22 червня. Проте, окрім неї, на нього прийшли лише двоє  – інша сичавська активістка Світлана Ємельянова та житель міста Южного Микола Муравський. Ентузіасти вдалися до найбільш ефективного способу боротьби з амброзією – виривали її з корінням. Тож наступні два-три місяці жителям Лиманського району, які страждають на алергію, буде хоч трохи легше дихати.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!