Публікації

АЛІНА ПІГНАСТА: ВИГРАЄ ТОЙ, ХТО НАСАМПЕРЕД ПЕРЕМОЖЕ СЕБЕ

АЛІНА ПІГНАСТА: ВИГРАЄ ТОЙ, ХТО НАСАМПЕРЕД ПЕРЕМОЖЕ СЕБЕ

У кінці квітня ім'я української спортсменки – 14-річної Аліни Пігнастої з Першотравневого – знову прогриміло на весь спортивний світ. На чемпіонаті світу «AbuDhabiWorld» з бразильського джіу-джитсу Аліна Пігнаста, учениця 9-Б класу Першотравневого НВК-ліцею, виграла другу в житті золоту медаль.

Бразильське джіу-джитсу – бойове мистецтво й міжнародне спортивне єдиноборство, основою якого є боротьба в партері, а також больові й задушливі прийоми. Це мистецтво, що виникло на початку ХХ століття, ґрунтується на принципі, за яким людина слабо розвиненої  статури може успішно захиститися від більш сильного противника й перемогти його.

Із фотографій спортсменки з Першотравневого важко зрозуміти, наскільки Аліна Пігнаста – мініатюрна й чарівна. А під час зустрічі нас остаточно полонила Алінина чарівна усмішка. Складно уявити собі, що така дюймовочка, застосовуючи «задушливі прийоми», перемагає кращих із кращих із бразильського джіу-джитсу. До речі, не тільки дівчаток і не тільки у своїй ваговій категорії.

На запитання журналістів газети «Лиманські Факти» Аліна відповідала разом зі своїм братом і за сумісництвом тренером Володимиром Пігнастим.

Розкажіть, будь ласка, що це були за змагання. Це ж не перша перемога такого рівня?

Аліна: Із 20 до 26 квітня в Абу-Дабі (Об'єднані Арабські Емірати) проходив чемпіонат світу «AbuDhabiWorld 2019» з бразильського джіу-джитсу. 2017 року я з цього ж конкурсу привезла першу золоту медаль,  цього року – другу.

Володимир: Аліна – 6-ти кратна чемпіонка світу з бразильського джіу-джитсу, усього в неї близько 70 медалей. Чемпіонство ми тримаємо не лише серед дівчаток, а і в категорії серед жінок «абсолют», де борються всі вагові категорії. В Україні в категорії «жінки 18+» сильнішої від  Аліни немає! А ще Аліна – чемпіонка України в змішаній категорії, тобто вона перша й серед хлопчиків 14-15 років (56 кг). Звичайно, для хлопців це великий емоційний стрес (сміється).

Як ви прийшли в джіу-джитсу? Адже вид спорту, м'яко кажучи, не жіночий?

Володимир: Я тренував Аліну з дитинства. У 6 років вона підтягувалася більше 10 разів звичайним хватом і 6 разів за шию, як культуристи, віджималася, присідала тощо. А бризильським джіу-джитсу Аліна займається з 9-ти років. На перше тренування привів її я, бо сам тоді займався. Правда, Аліні перше тренування не сподобалося.

Аліна: Ти змусив мене піти на друге тренування (сміється).

Володимир: Не пам'ятаю, щоб я категорично змушував, але говорив, що друге тренування буде цікавішим. У результаті Аліна втягнулася, незважаючи на те, що в Доброславську в Романчука Романа Романовича, нашого першого тренера, тоді займалися лише хлопчики. Згодом ми перейшли займатися в Одесу до Співаченка Володимира Володимировича.

Аліна: У 9 років я вперше взяла участь у чемпіонаті Одеської області й посіла друге місце.

Володимир: Я думаю, це якраз і був переломний момент. Аліні не сподобалося бути другою, і вона почала дуже серйозно займатися. До змагань тренування для Аліни були скоріше розвагою.

Які подальші плани в спорті? 70 медалей, 6-ти кратне чемпіонство світу, хіба є куди рости?

Аліна: Мені подобається вигравати. І я планую залишатися в бразильському джіу-джитсу.

Володимир: якщо коротко, то в джіу-джитсу, крім медалей, є ще дивізіони та пояси, однозначно, є куди рости. І ще багато людей, яких можна перемогти (сміється).

Можете описати емоції, які ви відчуваєте, коли на змаганнях піднімаєте прапор України?

Аліна: Складно описати, що я відчуваю, просто ловлю кайф від цього всього. Мені подобається те, що я роблю, і змагання – це частина мого життя.

На чемпіонатах світу та інших міжнародних змаганнях ви представляєте Україну. Держава Вас підтримує?

Володимир: На жаль, ніякого фінансування від країни немає, іноді нам допомагають спонсори, але в основному на змагання ми їздимо за свій рахунок. Про нас дізналися тільки  2018 року, хоча перше золото світу в Аліни з 2016 року.

Наведу приклад: на змаганнях виходить дитина у звичайнісінькому кімоно, яке буквально на ринку купити можна, і його противник – в іменний формі з купою спонсорів. Наш його «робить» буквально на перших хвилинах і спокійно йде. Це в нас постійна практика. Сподіваємося, що в нашій країні з підтримкою спорту щось зміниться, все-таки хочеться її відчувати.

Довести до ладу зал у Першотравневому, де я викладаю, а Аліна тренується, нам допомагає в основному батьківський комітет, спонсори частково допомогли з придбанням татамі. Батьки допомагають своїми силами, дізнаються, що потрібно для  залу, й докуповують. Вони зацікавлені в тому, щоб діти розвивалися. (Наймолодша група, яка займається у Володимира, – дітки 4-6 років, а всього займається близько 70 осіб).

Я працюю тренером з джіу-джитсу в Першотравневому з 2017 року (до цього працював в Одесі). У місцевій школі я ще викладаю  два предмети: фізкультуру та захист Вітчизни.

Це все серйозні питання, а щось смішне трапляється на тренуваннях або змаганнях?

Володимир: На чемпіонаті України, де Аліна виступала в категорії з хлопчиками, один із суперників до виходу на татамі показував їй знаками (проводив пальцем по горлу), що переможе. Хлопчик – чемпіон Європи і, мабуть, розраховував на легкий бій, але як тільки зустрілися на татамі, Аліна в перші 8 секунд зробила хороший кидок, після якого суперник просто здався. Так що самовпевненість – це не завжди добре (сміються).

Вам доводилося коли-небудь застосовувати джіу-джитсу для самооборони?

Володимир: На щастя, Аліні не доводилося, а в мене були випадки. Але приходить усвідомлення того, що фізичного втручання варто уникати. Чим більше сили, тим більша відповідальність. У форматі самооборони виграний бій – це той, який не почався. Коли людина дисциплінована (що якраз і розвиває спорт), вона не буде вплутуватися в бійку. У такої людини мислення по-іншому розвинене, і вона розуміє, що є що втрачати.

Які основні складові перемоги?

Володимир: Характер, воля до перемоги, інтелект, техніка, сила. Хоча не так, насамперед –  інтелект! Я понад 10 років займаюся спортом і не зустрічав ще дурних борців. Борець, як і боксер, – це високоінтелектуальна людина. Усе починається з голови!

Аліна: А я б на перше місце винесла перемогу над собою. Перше, що потрібно зробити, – перемогти себе. Багато хто із спортсменів перед виходом на татамі дуже нервує, і зрозуміло, що під час бою їм важко зібратися. Ті, хто виходять на татамі спокійними й зібраними, знають, що будуть робити, і їхні шанси на перемогу збільшуються. Головне – не боятися. Виграє той, хто насамперед переможе себе.Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!