Публікації

БІЛЯ ТЦ «РІВ’ЄРА» ЗАПРАЦЮВАЛА СОРТУВАЛЬНА СТАНЦІЯ ВІДХОДІВ

БІЛЯ ТЦ «РІВ’ЄРА» ЗАПРАЦЮВАЛА СОРТУВАЛЬНА СТАНЦІЯ ВІДХОДІВ

На території Лиманського району відкрилася станція прийому побутових відходів, частина з яких іде на вторинну переробку, а частина – на високотемпературне спалювання. Проєкт стартував 15 серпня.

Сортувальна станція – це МАФ, який знаходиться на території парковки ТЦ «Рів’єра», де й відбувається роздільний збір відходів. За словами засновниці  проєкту Каті Гречко, це абсолютно соціальна ініціатива, тож вона є безкоштовною для відвідувачів. Підтримати роботу станції можна, приносячи вторинну сировину, яку можна продати та забезпечити життєдіяльність станції.

Наразі до зеленого контейнера в чистому та сухому вигляді можна принести:

- макулатуру;

- скло;

- металеві упаковки (банки з-під консервів, алюмінієві банки);

- пластикові пляшки й флакони з маркуванням PET, PP, HDPE (непрозорий і кольоровий пластик PET приймається, але йде на спалювання);

- поліпропіленові контейнери та ємності в чистому вигляді (наприклад, для їжі);

- поліетиленову плівку в чистому вигляді (пакетики та ін.);

- тетрапак (упаковки з-під соку, кефіру, молока і т.д.);

- паперові стаканчики.

Крім того, на станції можна здати й так званий неліквід, що не підлягає переробці й утилізація якого вимагає коштів. Зокрема це одноразовий посуд, ланч-бокси, пластикові одноразові стаканчики, трубочки (при цьому вироби з маркуванням PP потрібно відокремити від виробів з маркуванням PS). Приймають і пропіленові упаковки (вони шелестять і не тягнуться) від цукерок, круп, макаронів, цукру тощо в чистому вигляді. Ці види відходів разом із немаркованим пластиком ідуть на спалювання. Також туди можна принести дрібну оргтехніку на утилізацію.

Станція працює в режимі з 14:00 до 19:00. Якщо ви переживаєте, що не зможете правильно відсортувати привезене сміття, на станції є консультантка, яка допоможе зорієнтуватися.

«Я під величезним враженням від учорашнього дня! У мене прийняли все, що я збирала, напевно, із січня. Ящик для спалювання особливо порадував. Я ще й у батьків назбирала повний багажник і сьогодні їду ще раз. Хочеться максимально підтримати цю ініціативу. Величезна подяка співробітниці станції. Вона дуже терпляча жінка й буквально в кожний суперечливий момент допомагала», – у захваті пише Ірина.

Засновниця проєкту сортувальної станції Катя Гречко витратила чимало зусиль на його реалізацію.  Кошти на невеликий МАФ, у якому й відбувається роздільний збір сміття, завдяки краудфандинговій платформі зібрали за шість днів. Після цього були пошуки території для розміщення МАФу та численні перемовини з потенційними партнерами. Спочатку планувалося, що станцію створять на території Одеси, однак цього не вийшло.

«Я неймовірно щаслива, що проєкт добіг фінішу і станція працює. З очевидних мінусів – розташування поза межами міста, але коли станція лише одна, то такої локації, що влаштовувала б усіх містян, просто не існує. Звичайно, було б круто довести проєкт до районних сортувалень», – говорить Катя.

Тож тепер у жителів Лиманського району більше можливостей сортувати сміття правильно та дбати про чистоту довкілля.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!