Публікації

БОРЖНИКАМ ЗА ВОДУ МОЖУТЬ ЗАБЛОКУВАТИ БАНКІВСЬКІ КАРТКИ АБО АРЕШТУВАТИ МАЙНО

БОРЖНИКАМ ЗА ВОДУ МОЖУТЬ ЗАБЛОКУВАТИ БАНКІВСЬКІ КАРТКИ АБО АРЕШТУВАТИ МАЙНО

Юристи «Інфоксводоканалу» активно зайнялися примусовим стягненням зі споживачів заборгованості за послуги через суди. Про це повідомили у пресслужбі компанії. 

Борги споживачів за воду продовжують бити рекорди. Так, станом на 11 грудня тільки в Одесі підприємства та громадяни заборгували «Інфоксводоканалу» майже 250 мільйонів гривень. У компанії кажуть, що для нормального функціонування їй необхідні кошти для сплати за електроенергію, реагенти, паливно-мастильні матеріали та для забезпечення безперебійного постачання води в умовах карантину. Тому юридичний відділ «Інфоксводоканалу» взявся за стягування боргів через суд.

Розгляд подібних справ відбувається в рамках спрощеного судочинства. Боржників навіть не викликають до суду, а від подачі заяви до  винесення рішення минає лише п’ять днів, після чого його направляють державним або приватним виконавцям на реалізацію.

Сума боргу для подачі позову не має значення, а відповідачу доведеться, крім самого боргу, відшкодувати також судовий і виконавчий збори, які можуть перевищувати первинну заборгованість.

Юридичний департамент «Інфоксводоканалу» вже подав до судів майже 10 тисяч позовів про стягнення боргів за послуги водокористування, і щодня його співробітники подають кілька сотень нових заяв.

До речі, компанія ще не програла жодної такої справи: лише з юридичних осіб в останні місяці стягнуто майже 17 млн грн.

За наявності судового рішення стягнення заборгованості провадиться виконавцями насамперед із платіжних карт. При цьому сама карта може бути заблокована банком на період стягнення боргу. Саме у такий спосіб компанія отримала кошти з понад 1500 неплатників за послуги.

Споживачі, у яких немає платіжної картки, за рішенням суду, можуть очікувати на накладення арешту на майно або отримати заборону виїжджати за кордон.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!