Публікації

ЧЕРГОВИЙ РАУНД БОРОТЬБИ ЗА ОТГ ЗАВЕРШЕНО: ОДЕСЬКА ОДА ПРЕЗЕНТУВАЛА НОВИЙ ПРОЄКТ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ

ЧЕРГОВИЙ РАУНД БОРОТЬБИ ЗА ОТГ ЗАВЕРШЕНО: ОДЕСЬКА ОДА ПРЕЗЕНТУВАЛА НОВИЙ ПРОЄКТ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ

Сьогодні Одеська обласна державна адміністрація передала на затвердження до Міністерства регіонального розвитку громад та територій проєкт перспективного плану по формуванню ОТГ в Одеській області, чому передували публічні консультації. Зокрема, по Лиманському району зустріч відбулася 27 січня, де мали можливість висловитися і керівництво району, населених пунктів, і народні депутати, і місцеві жителі та активісти. 

ФОНТАНСЬКА ОТГ

В доопрацьованому плані затверджена Фонтанська ОТГ у форматі чотирьох сільрад: Фонтанської, Крижанівської, Новодофінівської і Олександрівської.

Нагадаємо, що на консультації 27 січня представники Нової Дофінівки та Фонтанки запевняли, що Фонтанська громада уже створена відповідним рішенням двох сільрад від 21 грудня 2019 року. Крім того, вони не могли визначитися,який же формат краще, розглядаючи, що у перспективі до них приєднається Крижанівка без Олександрівки, оскільки у них подібні напрямки економічного розвитку, маючи на увазі рекреаційний потенціал.

У свою чергу очільниця Крижанівської сільради Наталія Крупиця зазначила, що з економічної точки зору, конфігурація у складі чотирьох громад буде більш спроможною, оскільки при населенні 23 тис. осіб, бюджет складатиме 141 млн грн.

«Сьогодні прибережна зона для нас трьох – не перспектива, тому що у нас бюджет – це лише податок на землю, акциз, який обіцяють забрати, та пайова участь, яку майже забрали. У нас сьогодні немає економіки,  немає робочих місць, для цього потрібна транспортна розв’язка, промислова зона. Тому Дофінівка, Фонтанка, Олександрівка та Крижанівка хочуть об’єднання у форматі чотирьох. Сьогодні ми донесли перспективу на роки вперед, тому що жити не нам, а нашим дітям», – заявила Крупиця.

ДОЛЯ НОВИХ БІЛЯРІВ ТА ЧОРНОМОРСЬКОГО

Попри заяви керівництва селища та бажання місцевих жителів утворити громаду  із смт Чорноморське, відповідно до оновленого проєкту, Нові Біляри віднесли до Южненської ОТГ. До неї включили і саме Чорноморське.

Нагадаємо, що на консультаціях у понеділок очільник Чорноморської селищної ради Сергій Удалов повідомив, що документи про об'єднання з Новими Білярами повністю готові, є відповідні рішення сесій обох селищ.

«Ми не хочемо, щоб нас розглядали як промислову зону, як це робить місто Южне, ми вкладаємо в наше селище і хочемо, продовжувати розвивати його», – підтримала колегу голова Новобілярської селищної ради Жанна Мартинова.

Утім в ОДА вирішили підтримати лобістів Южненської ОТГ.

СИЧАВКА

Під час публічної консультації проти приєднання до Визирської ОТГ виступила активна частина мешканців села Сичавка.  Громадська діячка Інна Полякова озвучила думку частини населення про те, що Сичавка має бути об'єднана з Южним, оскільки фактично це одна територія, а жителі Сичавки працюють, вчаться в Южному, а також користуються його і інфраструктурою. Крім того, Южний колись був побудований на землях Сичавської сільради.

У відповідь на це керівники Сичавської сільради розповіли, що 6 грудня 2019 року на сесії депутатами було ухвалено остаточне рішення про приєднання Сичавської сільради з Визирською ОТГ.

Попри суд за позовом Полякової, який мав би зупинити процес приєднання Сичавки до Визирки, у новому проєкті території села позначені у складі Визирської ОТГ.

ДОБРОСЛАВ

У випадку із майбутньою Доброславською ОТГ також не вдалося дійти компромісу. Нагадаємо, що на консультації 27 січня в ОДА голова Доброславської селищної ради Людмила Прокопечко просила приєднати хоча б Калинівську сільраду до Доброславської ОТГ, оскільки вона знаходиться дуже далеко від центру Визирської ОТГ. До того ж, такий варіант вплинув би на економічну спроможність громади через доступ до узбережжя Тилігульського лиману та рекреаційний потенціал територій Калинівської сільради. Однак, зрештою, і Калинівку, і Кордон, який раніше також хотіли включити до складу Доброславської ОТГ, приєднають до Визирської ОТГ.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!