Публікації

ЧИ БУДУТЬ ВЛІТКУ СЕЛА ЛИМАНЩИНИ З ВОДОЮ?

ЧИ БУДУТЬ ВЛІТКУ СЕЛА ЛИМАНЩИНИ З ВОДОЮ?

Районні служби проводять перевірки джерел водопостачання

Як поліпшити якість питної води та зробити так, щоб влітку якісної води  всім вистачило? Про це 11 квітня йшлося на нараді керівників району з головами сільських і селищних рад. Що буде зроблено найближчим часом, «Лиманським Фактам» розповів Володимир Гапоненко, керівник апарату районної ради.

2010 року було затверджено Програму «Питна вода Лиманщини», розроблену на 10 років, до 2020 року включно. Крім глобальних питань, зокрема щодо будівництва водопроводу Одеса-Доброслав та установки веж Рожновського, у програмі передбачено постійний моніторинг якості питної води керівниками сільських та селищних рад.

«Зараз у селах Лиманського району проходить двомісячник благоустрою. Дошкільні дитячі установи починають підготовку до літнього оздоровчого сезону. Основне завдання керівників населених пунктів району – тісна співпраця з лабораторним центром, який знаходиться в Доброславі, та державною споживчою службою. Це служби, які займаються моніторингом якості питної води», – розповів Володимир Гапоненко. Він також нагадав про важливість переукладання договорів із лабораторним центром, співробітники якого раз на 2-3 тижні здійснюють забір проб води.

«Насамперед потрібно звертати увагу на вежі й свердловини, які живлять дитячі установи, амбулаторії, хоча регулярну перевірку повинні проходити абсолютно всі джерела води в кожному населеному пункті. Приміська зона і Визирка, які живляться від труби Інфоксводоканала, теж повинні пройти перевірку фахівців. Важливо, щоб перевірка проводилася саме на виході, у кінцевого споживача, а не на етапі подачі води в трубу. Багаторічний досвід показує, що в літній період дебіт води падає. Завдання кожного керівника громад – провести ремонтні та профілактичні роботи на аварійних ділянках. Важливо, щоб це відбулося до початку теплого періоду, коли забір води збільшиться. Усе це робиться для того, щоб мінімізувати ситуації, коли в літній період вулиці або й цілі села залишаються без води на добу чи на декілька діб», – підкреслив керівник апарату районної влади.

Він підкреслив, що контроль за виконанням необхідних пунктів буде здійснюватися як райрадою, так і райдержадміністрацією. Моніторити будуть і стан територій навколо веж Рожновського, так званих санітарних зон.

«Частково контроль здійснить конкурсна комісія, яка вже на початку травня буде об'їжджати всі населені пункти в рамках обласного конкурсу благоустрою території та розвитку інфраструктури. Крім того, відділ розвитку інфраструктури та ЖКГ при райдержадміністрації відзвітує про реалізацію районної програми «Питна вода Лиманщини» на сесії », – повідомив керівник апарату районної ради.

У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!