Публікації

ЧИ СТАЛО КРАЩЕ? МЕДИЧНА РЕФОРМА ОЧИМА ЛІКАРІВ І ПАЦІЄНТІВ

ЧИ СТАЛО КРАЩЕ?  МЕДИЧНА РЕФОРМА ОЧИМА ЛІКАРІВ І ПАЦІЄНТІВ

Уже рік в Україні триває перший етап медичної реформи. Теоретично й законодавчо зміни є. Та чи всі вони реалізуються на практиці? Кореспондент «Лиманських фактів» відвідав Доброславський центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), де дізнався, як нововведення втілюються в життя, і з чим наразі стикаються пересічні  жителі нашого району.


Однією з переваг медичної реформи, яку впровадили в Україні ще минулого року, є низка безкоштовних лікарських препаратів та медпослуг - первинна допомога, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних станів, найпростіші аналізи крові та сечі тощо.

За словами головного лікаря Лиманського районного ЦПМСД Еліни Концевої, усі зазначені медичні послуги на території району надаються безкоштовно і в повному обсязі.

«Так,  грошей за загальний аналіз крові не тільки в Доброславі, але й в інших лабораторіях нашого району платити не треба», – запевнила нас медик.

Коли ми звернулися з тим же питанням до працівниці реєстратури в лікарні Доброслава, вона не змогла розповісти про реформу в дії й відправила нас до персоналу відділення сімейної медицини, що знаходиться на другому поверсі. Туди ж направили чоловіка, який поцікавився, як викликати сімейного лікаря додому. При цьому додали, що  автомобіль з лікарем на виїзді, і навряд чи саме сьогодні його можна викликати до хворої..

Як виявилося, чоловік хотів викликати медика до своєї 83-річної бабусі.

«Якщо лікаря немає, то що робити? Ніхто нічого не знає. А в бабусі тиск піднявся, і серце прихопило, на таке швидка не виїжджає. Хіба це нормально?» – скаржиться житель Доброслава Віктор.

На другому поверсі ми зустріли жительку Курісово Аллу. У жінки ставлення до медреформи неоднозначне, ураховуючи, що в їхньому селі більше не можна здати аналізи,  і тепер їй доводиться їздити до райцентру.

«З одного боку, стало краще, з іншого, - гірше. Раніше в нашій амбулаторії можна було здати всі аналізи, тепер же треба їхати до Доброслава, а це дуже незручно. Однак із  викликами швидкої стало набагато краще. Раніше ми чекали годинами, поки наша бригада звільниться з попереднього виклику. А зараз до нас почали приїжджати вільні бригади звідусіль. Нещодавно швидка здивувала: за секунди відповіли і швидко приїхали аж із Березівки. Лікарі були зовсім молоді, але все зробили, нема нарікань. Крім того, за виклик швидкої та за аналізи грошей не взяли», – розповідає про свій досвід жінка.

А от жителька Чорноморського Наталія ще не встигла оцінити нові переваги медреформи, однак налаштована жінка оптимістично:

«Мені поки не доводилося викликати швидку допомогу і здавати аналізи, тож я не можу нічого про це сказати. Я прийшла за сертифікацією  для прийому на роботу, тут усе гаразд. Чи це через реформу, я не знаю, подивимося, що буде далі».

Медична реформа ще триває, і з 1 квітня 2020 року має розпочатися її другий етап. Відповідно до нього пацієнти зможуть отримувати деякі безкоштовні послуги у вузьких спеціалістів. Проте як будуть втілюватися плани в реальне життя і чим обернуться нововведення для пересічних громадян, покаже тільки час.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!