Публікації

ЧОЛОВІЧИЙ ПОГЛЯД НА ЖІНОЧЕ СВЯТО: СКАСУВАТИ ЧИ СВЯТКУВАТИ 8 БЕРЕЗНЯ?

ЧОЛОВІЧИЙ ПОГЛЯД НА ЖІНОЧЕ СВЯТО: СКАСУВАТИ ЧИ СВЯТКУВАТИ 8 БЕРЕЗНЯ?

Щороку  з приходом весни в Україні точаться суперечки з приводу того, святкувати чи не святкувати 8 Березня. Супротивники святкувань говорять, що значення Міжнародного жіночого дня  як символу боротьби жінок за свої права та гендерну рівність, спотворено. А Інститут національної пам'яті у 2017 році навіть запропонував скасувати вихідний у цей день. Чи вплинули ці розмови на чоловіків у Лиманському районі і чи припинили вони вітати жінок? Із цим питанням напередодні Міжнародного жіночого дня ми звернулися до чоловіків нашого району. 

Голова Лиманської районної ради Геннадій Тефтул: «8 Березня для мене завжди було днем поклоніння жінкам. Таким і залишається, незважаючи на пропоновані нововведення. Сто відсотків буду вітати. Зрозуміло, що вдома й на роботі привітання відрізнятимуться, але шанувати це свято я не перестану. Зазвичай на роботі ми збираємося всім колективом на урочисті заходи та обов'язково даруємо жінкам гарні квіти. Удома – щороку по-різному. Цього року ми з дружиною йдемо до театру, але до якого – не скажу. Це мій подарунок дружині. Усім жінкам бажаю захисту, міцного чоловічого плеча поряд і любові».

Начальник служби Лиманського районного сектора ДСНС в Одеській області Олег Радьо: 

«Святкувати чи не святкувати 8 Березня –  питання суто політичне. Я не хочу про це говорити, але жінок у себе в колективі ми будемо вітати однозначно.  Зазвичай це накритий стіл, обов'язково з тортом і шампанським і як закон – квіти й подарунки.  Удома також обов'язково всіх вітаю. Моя сестра й мама зараз далеко від мене, вони живуть в іншій області, тож їх кілька років поспіль я обов'язково вітаю телефоном. Дружині й доньці – завжди квіти та запрошення в ресторан. Якщо не виходить, то дорогий подарунок. Я бажаю всім жінкам любові та залишатися завжди такими гарними».

Начальник Лиманського ВП ГУНП в Одеській області Олег Кашперук підтримує думку свого колеги: «Ми – люди державні, і закони виконуємо. Вважаю, що нічого політично заангажованого тут немає. Я вітав, вітаю і буду вітати жінок із 8 Березня. Згоден: жінок необхідно вітати щодня, але поки це свято офіційне, я його буду святкувати.  На роботі ми як завжди привітаємо своїх колежанок урочисто: квітами, подарунками, грамотами. Однак без зайвого пафосу, шоу ми влаштовувати не будемо.  Удома – по-домашньому, нехай це залишиться зі мною. Усім жінкам бажаю мирного неба над головою, миру в душі й любові».

Одностайність проявила й більшість жителів сіл і селищ, із якими ми поспілкувалися. 

Продавець Олександр Миколайович із Чорноморського впевнений, що свято 8 Березня скасовувати не можна: «Це можливість зайвий раз приділити увагу жінці. Привітати жінок – це святе. Усім, по можливості,  дарую квіти. Особливо в цей день намагаюся знайти мімози, оскільки це мої улюблені квіти. Усі мої жінки знають, що я буду мімозу шукати».

Мешканець Чорноморського Юрій висловив нейтральну позицію: «Мені все одно, чи є це свято, чи нема його. Мене ж це не стосується. Це жіноче свято, вони радіють. Для мене вітати жінок не принципово, як вийде».

Піцайоло Володимир із Фонтанки: «Це ж Міжнародний жіночий день! Це ж увага і мамам, і дівчатам, яких ми дуже любимо. І жінки з радістю чекають цього дня, їм теж приємно. Я привітаю своїх обов’язково, як саме, поки не придумав».

 Будівельник Ярослав, Фонтанка: «Нехай це свято буде. Це ж наші жінки, їх приємно привітати. Мами, дружини, доньки. Я завжди дарую квіти, а далі – чого більше їм хочеться. У дружини акуратно дізнаюся заздалегідь, а дочка сама  задовго до свята оголошує, чого вона хоче. Я в цей день відчуваю себе добрим чарівником. Ну кому ж хочеться, щоб такого позбавили. Я – за свято, мені 8 Березня подобається».

 Пенсіонер Валерій із Крижанівки: «Я проти скасування 8 Березня. Жінки радіють, а значить, і для чоловіка свято. Якщо жінка рада, то й чоловік завжди радий. Квіти й подаруночок обов'язково дарую, зараз у міру можливості, на жаль, але  це – обов'язково».

Підприємець Олег, Крижанівка: «Та як його можна скасувати?! Як святкував удома й на роботі, так і буду. Ну як це не привітати своїх жінок? У гості піти або гостей покликати. Уранці – по квіти, це ж і чоловікові  радість. Жінки в цей день неймовірні: такі усміхнені та по-особливому красиві!»


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!