Публікації

ЧОМУ ПІД КОЛЕСАМИ МАШИН ГИНЕ БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ, НІЖ НА ВІЙНІ

ЧОМУ ПІД КОЛЕСАМИ МАШИН ГИНЕ БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ, НІЖ НА ВІЙНІ

У середині вересня Лиманський район шокувала історія загибелі 12-річної дівчинки в Доброславі. 

За словами рідних, дівчинка разом зі своєю 15-річною сестрою поверталася додому ввечері в супроводі дядька. Однак за 500 метрів від їхньої домівки автомобіль на великій швидкості вилетів на узбіччя та збив дитину на очах у сестри. Тиждень дівчинка боролася за життя, перебуваючи в комі, але до тями вона так і не прийшла. І хоча родичі висувають версії цієї страшної трагедії, у поліції цей випадок не коментують. За фактом ДТП відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинило смерть потерпілого або заподіяло ушкодження).

На жаль, такі трагічні випадки – не рідкість. Статистика каже про те, що навіть на війні гине менше людей, ніж на наших дорогах. Так, відповідно до даних Моніторингової місії ООН з прав людини, з квітня 2014 до грудня 2018 року на Сході України загинуло близько 13 тисяч людей, а на дорогах нашої країни за цей період налічують близько 20 тисяч загиблих.

За останніми даними, опублікованими поліцією, з 1 січня до 31 серпня в Одеській області зафіксовано 9238 ДТП, із них 150   із загиблими і 1537 із травмованими. За цей же період в Одеській області сталося 228 ДТП за участю дітей, загинуло 6 і травмовано 204 дитини. Найбільш часті причини скоєння ДТП з постраждалими - перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування та недотримання безпечної дистанції.

Але дорожньо-транспортні пригоди відбуваються не лише через людський фактор. Часто причиною є  погані дороги, відсутність відповідних знаків, дорожніх розміток та освітлення.

У Лиманському районі жителі неодноразово порушували цю проблему, а в Олександрівці, після чергової аварії на неосвітленій ділянці, люди не витримали й відремонтували дорогу власними силами. Чекають на вирішення питання з переходом та освітленням і в Першотравневому, де на невеликій ділянці траси Р-55 з початку 2019 року три аварії забрали людські життя.

 Так може влада нарешті зверне на це увагу і зрозуміє, що ціна питання – людські життя?
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!