Публікації

ЦІНИ НА ГАЗ: ПІДВИЩЕННЯ ТАКИ БУДЕ, АЛЕ ПОСТУПОВО.

ЦІНИ НА ГАЗ: ПІДВИЩЕННЯ ТАКИ БУДЕ, АЛЕ ПОСТУПОВО.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик підтвердив інформацію про те, що найближчим часом Кабінет Міністрів України підвищить ціну на газ для населення, що є однією з умов Міжнародного валютного фонду для надання країні чергового кредиту. Але підвищення буде відбуватися поступово.

Підвищення ціни на газ буде відбуватися в декілька етапів до 2020 року. Про це досягнута принципова домовленість із МВФ, - повідомив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Є попередній компроміс, якого уряд досягнув. Темпи підвищення зараз обговорюються", - повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Водночас, експерти вже оприлюднили можливий сценарій підвищення ціни, за яким перший етап передбачає, що вже цієї осені, тобто на старті опалювального сезону, тариф буде збільшений на 15%. Другий етап - це підвищення тарифу в січні 2019 року на 25%. Загальне зростання цін на природний газ складатиме 40%. За оцінками експертів, приблизно на 25% зросте вартість опалення й гарячої води.

Жителі сіл кажуть, що й за нинішніми цінами опалювати будинок важко, а з підвищенням стане просто нереально.

Зі свого боку, прем'єр-міністр Володимир Гройсман просить не винити його в тому, що уряду доведеться підвищити ціни на газ. Прем'єр наголосив, що підвищення ціни на газ в Україні – це вимушений крок уряду, адже такі умови висуває Міжнародний валютний фонд для продовження кредитування України.

Гройсман пояснив, що підніме тариф на блакитне паливо, аби не допустити в країні дефолт і забезпечити стабільність.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!