Публікації

ЦІНИ НА ГАЗ ЗРОСТУТЬ

ЦІНИ НА ГАЗ ЗРОСТУТЬ

За усталеною «традицією» вартість тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні збільшується щороку. Нинішній рік скоріше за все не стане винятком.

                Із липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни на газ для населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%, залежно від зростання цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправ-даним. Після прийняття закону про Антикорупційний суд між Україною і траншем від МВФ залишилася одна-єдина перешкода – тарифи на газ. У Фонді вимагають вирівняти ціну на паливо для промислових під-приємств і населення. І, схоже, найближчим часом відбудеться коригування цін на газ для українського населення згідно з ринковими умовами.

                Нагадаємо, що з 1 червня 2018-го року за 1 тисячу кубо-метрів промислові споживачі вже платять від 9,95 тис. грн. до 10,89 тис. грн. залежно від умов поставки палива. Схожі ціни чекають і населення.

                За словами джерела в уряді, за цей час українська сторо-на запропонувала МВФ уже не менше ніж вісім варіантів зміни формули ціни на газ, які дали б змогу уникнути «непідйомного для звичайних громадян» під-вищення ціни, на якому наполягає Фонд. Позиція Фонду є досить жорсткою, оскільки уряд торік ухвалив рішення про таке під-вищення газових цін, що дало змогу Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмо-вився від його виконання.

                Слід зазначити, що в більшості квартирних будинків природний газ використовується неефективно, але ніхто не береться за модернізацію. Дахи та вікна «хрущовок» щороку отоплюють вулиці.За попередніми підрахун-ками, близько 10 мільярдів кубометрів газу витрачається даремно (це майже 2,2 мільярда доларів).

ЧОГО ОЧІКУВАТИ УКРАЇНЦЯМ? 

                А поки тривають перего-вори, в розпорядження видання Економічна правда потрапив "Прогноз економічного і соціаль-ного розвитку України на 2019-2021 роки", у якому Міністерство еко-номічного розвитку й торгівлі прогнозує зростання роздрібних цін на газ для населення у 2018 році на 18%.

                2019 року ціна на газ для населення може збільшитися на 5-8%, 2020 року – на 14%. 

                Ціни на електроенергію не планується підвищувати у 2018 році, однак з 2019 до 2021 року вони щорічно будуть зростати на 25%.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!