Публікації

«ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ РАЗОМ З СОНЦЕМ»

«ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ РАЗОМ З СОНЦЕМ»

У Доброславском інклюзивної-ресурсному центрі діти зі шкіл навчалися розуміти, що відчувають їх однолітки з освітніми особливостями.

21 березня в інклюзивно-ресурсному центрі Лиманського району пройшов «День відкритих дверей разом з сонцем». Дата вибрана не випадково - в цей день відзначають Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

Весь день дітки з особливими потребами провели разом з учнями молодших класів Доброславської школи. Так дітям прищеплюють добре ставлення до однолітків з освітніми особливостями.

«Для діток зі школи ми підготували смугу перешкод, щоб їм простіше було зрозуміти, як почувають себе їхні однолітки з особливостями. Деяким складно пройти по коридору, не те що пробігти», - розповіла Маргарита Беспалько, діректор центру..

Ми заглянули в кімнату, де з педагогом займалася маленька дівчинка. Спеціальний проектор переносив картинку на поверхню підлоги і малишка спочатку ходила по клавішах уявного піаніно, потім - бігала по віртуальній воді і лопала кульки, які летять в небі. А коли включили зображення кольорових осінніх листочків, дівчинка нахилилась, щоб зловити їх, підкинула вгору і засміялася. І з нею разом так щиро розсміялися співробітники центру, що моментально стало зрозуміло - ці люди вкладають в роботу всю свою душу.

«Коли починаєш працювати з такими дітьми, розкриваєш всю свою любов. У нас дуже емоційний колектив, ми працюємо в унісон і дітки це відчувають і розкриваються у відповідь», - розповіла Маргарита Беспалько.

Про те, наскільки необхідний Лиманському району Інклюзивний центр, говорять цифри: за нормами кожен викладач центру повинен займатися з 15-ма вихованцями, але вже зараз кожен педагог охоплює як мінімум 20 дітей і постійно приходять нові малюки. На жаль, тенденція зростання кількості дітей з особливими потребами зберігається в усьому світі. І завдання суспільства зробити так, щоб ці маленькі люди не відчували себе зайвими в великому світі.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!