Публікації

ДОБРОСЛАВСЬКА ДЮСШ: ЯК ВИХОВУЮТЬ ЧЕМПІОНІВ

ДОБРОСЛАВСЬКА ДЮСШ: ЯК ВИХОВУЮТЬ ЧЕМПІОНІВ

Доброславську спортивну школу знають далеко за межами Лиманського району. Днями вихованка Доброславської ДЮСШ Софія Цепотан стала чемпіонкою України з боксу серед юніорів.  І це не єдина гучна перемога. За кілька років у скарбничку ДЮСШ додалося багато золотих, срібних і бронзових нагород. Щоб дізнатися, як виховують чемпіонів, ми провели день у спортивній школі. 

Історія Доброславської ДЮСШ розпочалася 1983 року. Спочатку були відкриті лише чотири відділенняволейбол, ручний м'яч, футбол і баскетбол. Наразі в школі дев'ять відділень – легка атлетика, футбол, волейбол, бокс, спортивна акробатика, баскетбол, шашки, шахи та настільний теніс. У школі навчається 690 дітей і підлітків, працює 26 тренерів, із яких п'ять – майстри спорту.

Перше золото вихованці Доброславської спортивної школи здобули у вісімдесятих роках минулого століття на чемпіонатах області та України з волейболу й ручного м'яча. Так зароджувалася традиція ростити чемпіонів.

«Школа – це одна команда. Ми маємо перемагати. Наш девіз – тільки вперед. Більше праці – більше перемог», – розповідає директор Доброславської ДЮСШ Віталій Мірза.

Минулого року команда Доброславської ДЮСШ брала участь у чемпіонаті Одеської області з легкої атлетики. Перше місце посіла вихованка Доброславської спортивної школи Яна Савицька. Після цієї перемоги дівчина в складі збірної представляла Одеську область на чемпіонаті України.

Одним із видатних досягнень ДЮСШ стала перемога Валерія Харламова (тренери Михайло Серженюк і Дмитро Уржумцев) у 2016 році на чемпіонаті світу з боксу серед студентів у Таїланді. Харламов виграв у суперника з рахунком 3:0. У змаганнях за перемогу боролися понад 300 спортсменів із 24 країн світу.

Справжнім тріумфом завершилися змагання в Харкові, де в лютому цього року проходив чемпіонат України з боксу серед жінок різного віку. За звання чемпіонів змагалися 265 учасниць з усіх регіонів України. Збірну Одеської області представляли 12 дівчат, серед яких вихованка Доброславської  ДЮСШ – Софія Цепотан. Проявивши справжній бійцівський характер, Софія дійшла до фіналу, провела три поєдинки і в усіх боях здобула перемогу. Чотирнадцятирічна Софія Цепотан стала чемпіонкою України серед жінок-юніорів у ваговій категорії 52 кг.  Софійка живе і тренується в сусідній Кремидівці, де є відділення Доброславської ДЮСШ з боксу.

«Соня – підготовлений спортсмен. У неї сталевий характер і невичерпна працьовитість. Не кожен хлопчисько може так віддаватися боксу, як ця дівчинка. А Кремидівка – Мекка боксу Лиманського району, і можна з упевненістю сказати, що наші вихованці – одні з найкращих в Україні», – продовжив розмову тренер Доброславської ДЮСШ Євген Побережець.

Дивлячись на Соню, ніколи не подумаєш, що ця тендітна дівчинка легко може відправити в нокаут. Софія Цепотан увійшла до збірної України, і тепер буде захищати честь не тільки Лиманського району, а й усієї нашої країни. Дівчинка тренується шість днів на тиждень і при цьому на відмінно навчається в школі.

«Я дружила в основному з хлопцями, а вони всі ходили до секції боксу. Якось вони й мене покликали. Пішла за компанію. Стала тренуватися. Уже 5 років у боксі. У мене немає ніяких стереотипів з приводу дівчаток у боксі. Це нормально. Мені не страшно, я ніколи не боюся перед боєм. Іду на ринг, щоб   перемогти, і в мене немає інших думок. Хоч я й програвала, але це тільки стимулює до ще більшої самовіддачі. Перемога для мене – це неймовірне почуття радості», – розповідає юна чемпіонка.

Тренування юних боксерів відбуваються в прекрасно обладнаному залі із сучасним рингом. Під час тренування все чітко: розминка, залізний голос тренера, ніяких поблажок. Соня, зайшовши в зал, також стала на розминку разом із молодшими боксерами.

«Веселіше, чіткіше йдіть за Сонею, дивіться, як вона це робить. До речі, для вас зараз розминку проводить  чемпіонка України. Ви, може, цей день все життя будете згадувати і дітям своїм будете розповідати», – жартує тренер найменших боксерів.

Але хлопцям не до жартів. Вони з повною відповідальністю й завзятістю йдуть за чемпіонкою України Софією Цепотан, і в глибині душі кожен із них мріє стати чемпіоном.

«Справа в тому, що місто розслабляє, вихолощує енергію з людей. На периферії спортсмени більш «злі». У цих дітей сильна мотивація. У них немає великого вибору. Наприклад, у Кремидівці яким видом спорту займатися дітям? Там тільки відділення боксу. Ти потрапляєш на бокс, і відразу розумієш: твоє це чи не твоє. Немає вибору, ні́де себе більше застосувати. Ось уся дітвора і ходитьна бокс. І ці діти розуміють:  щоб чогось досягти, їм треба працювати з повною самовіддачею», – ділиться секретом тренер Євген Побережець.

Михайло Серженюк і Євген Побережець, тренери Кремидівського відділення ДЮСШ,  виховали цілу династію чемпіонів: Валерій Харламов – чемпіон світу, Софія Цепотан – чемпіонка України, п'яте місце на чемпіонаті Європи, Микита Погожий – триразовий чемпіон України   серед юніорів.   У Кремидівському залі тренується близько 100 дітей, і серед них багато призерів.

Більшість тренерів Доброславської ДЮСШ – колишні вихованці школи. Для них школа як рідний дім, і за вихованців вони турбуються як за самих себе. 

Деяких тренерів запрошували з навчальних закладів, коли ті були ще студентами.

«Під час спілкування зі студентами вишів, де здобувають освіту вчителя фізкультури, я  відразу можу зрозуміти, хто буде хорошим тренером, у кого є хист. Чи інтуїція, чи досвід підказує. Таким студентам  і пропоную роботу в нашій школі. Хороший тренер – це фанат своєї справи», – розповів директор ДЮСШ.

За останній рік вихованці Доброславської ДЮСШ взяли участь у 118 районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Своїми перемогами школа протягом трьох років виводить Лиманський район у трійку лідерів зі спортивних досягнень в Одеській області. 2018 року  4 вихованці увійшли до складу збірної України, 25 – до збірної Одеської області.  211 спортсменів мають 1-й та 2-й розряди, а нещодавно боксеру Максиму Дмитришину присвоєно почесне звання «Майстер спорту України».

«Діти йдуть до нас із великим задоволенням. Професійний тренерський склад, злагодженість команди – звідси й високі результати. Спорт – це здорова нація. Наша праця – це здорове покоління, а значить і здорове майбутнє», – завершує розмову директор Доброславської районної ДЮСШ Віталій Мірза.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!