Публікації

“ДОСТУПНА МЕДИЦИНА” ЙДЕ У СЕЛА

“ДОСТУПНА МЕДИЦИНА” ЙДЕ У СЕЛА

В лиманський район приїдуть “мобільні поліклініки”

В Одеській області розпочалася реалізація проекту «Мобільна поліклініка». Принцип роботи  простий: два спеціальних автомобілі та дві команди фахівців будуть їздити по всій області. Огляди будуть абсолютно безкоштовними для людей.


До кожної бригади лікарів «Мобільної поліклініки» входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, лікар УЗД, рентгенлаборант. Окрім того, мобільні авто-амбуланси оснащено пересувним мамографічним кабінетом.

Направлення на огляд будуть надавати сімейні лікарі. Проект «Мобільна поліклініка» передбачає виявлення  хвороб на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги.


«Мобільні поліклініки» відвідуватимуть різні населені пункти за графіком. Перші медичні огляди вже проведено у Савранському та Кодимському районах. У перший тиждень команди лікарів безкоштовно обстежили понад тисячу мешканців. Найбільше пацієнтів потребували консультацій кардіолога, офтальмолога, загалом за один тиждень виконано понад 200 УЗД і понад 100 мамографій.

Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення. В Лиманський район “Мобільні поліклініки” приїдуть у лютому 2019 року.


У віддалених селах доступні ліки можна буде придбати в медзакладах

З 2019 року мешканці віддалених населених пунктів зможуть отримати препарати за державною програмою «Доступні ліки» безпосередньо в медзакладах.

«Після особистого спілкування з людьми, які живуть у сільській місцевості, я прийняв рішення — доступні ліки повинні бути дійсно доступними, зокрема, і за місцем проживання. Це надважливо, аби люди не витрачали час і кошти на поїздку за ліками, які гарантує їм держава», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Відтак, у медичного заклада має бути мінімальний «кошик» препаратів. У тому числі, зі списку державної програми «Доступні ліки». Вони призначаються пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою. Наразі за рецептом лікаря 59 препаратів відповідно до програми є повністю безкоштовними, а ще 202 можна отримати в аптеці з частковою доплатою.

«Роздрібна торгівля здійснюватиметься на підставі договору з комунальним підприємством «Одесаоблфарм». Безпосередньо у приміщенні амбулаторії чи фельдшерсько-акушерського пункту. Для цього місцева влада має забезпечити медичний заклад холодильником і шафою для ліків», — пояснила механізм реалізації проекту директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Теряєва.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!