Публікації

ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК У НОВИХ БІЛЯРАХ ВІДКРИЛИ

ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК У НОВИХ БІЛЯРАХ ВІДКРИЛИ

ЖАННА МАРТИНОВА: «САДОК У НОВИХ БІЛЯРАХ – ЦЕ НАШ ВИТВІР МИСТЕЦТВА»

У Нових Білярах 23 серпня урочисто відкрили дитячий садок, на який чекали більше чверті століття. Увесь цей час мешканці селища були змушені возити дітей до Сичавки, Чорноморського чи Южного. А відтепер у Білярах діятиме єдиний навчально-виховний комплекс, який об'єднає одразу два заклади.

«У школи і садочка буде один директор. Найближчим часом ми оголосимо конкурс на цю посаду і паралельно будемо набирати персонал. Хочемо, щоб дітки на початку вересня вже могли піти на заняття. Тим більше, що до садка вже записані 30 діток від 3-х до 6 років. У нас будуть працювати дві групи: ясельна (3-4 роки) і старша (5-6 років)», – розповіла в.о. начальника Відділу освіти, молоді та спорту Лиманського району Марія Косуліна.

Батьки, які прийшли на відкриття, достойно оцінили проведену роботу.

«Мені дуже сподобалося: просторо, групи й кімнати для ігор великі, розташовані не поруч, тож дітки не будуть заважати один одному. Фасад кольоровий і всередині колірна гама дуже приємна, навіть виходити не хочеться»,– поділилася враженнями місцева жителька Світлана Силантьєва. Над прилеглою територією садочка також попрацювали: посадили клумби й розташували дитячий майданчик з м'яким покриттям підлоги.

Маленькі гості теж вподобали нове місце. «Тату, я вже хочу до садочка», – голосно вигукнула дівчинка, тільки-но зайшовши на територію закладу. А деяких малюків батьки несли у сльозах, пообіцявши, що коли садок запрацює, вони обов'язково повернуться. Та й дорослі жартували, що із задоволенням залишилися б, якби їх пускали.

«Ми на цей садок чекали 25 років. Кілька поколінь дітей до нього не потрапили, але я щаслива, що ми змогли довести цей проект до кінця. Зараз я з гордістю можу сказати, що це наш витвір мистецтва. Діти задоволені, але найголовніше, що задоволені мами. Ми тримали інтригу до самого кінця, місцеві жителі бачили тільки фасад, а як усе буде всередині, дізналися тільки сьогодні. Усі в захваті, і це найголовніше», – розказала очільниця Новобілярської селищної ради Жанна Мартинова.

Проект втілювали в життя  залученням коштів обласного, районного та місцевого бюджетів. Із бюджету району виділили півтора мільйона гривень, це приблизно 10% від загального кошторису. Основну ж суму профінансувала Новобілярська селищна рада.

Однак місцева влада зосередилася не лише на будівництві дитячого садка. У Новобілярській школі на завершальній стадії капітальний ремонт, і вже 2 вересня за парти в оновлених класах сядуть 90 учнів. У планах селищної ради ще упорядкувати територію навколо школи.

На відкритті був присутній і голова Лиманської райдержадміністрації, який відзначив, що садок побудований за останніми стандартами, і на сьогодні  є одним із найсучасніших в області. З останніх штрихів залишилося, наприклад, обладнати коридори пуфиками для відпочинку, щоб максимально використати весь простір будівлі.

«Хочу подякувати Новобілярському депутатському корпусу, який  завдяки реформі децентралізації направив кошти на будівництво цього садка. Зараз гроші йтимуть на ремонт школи та облаштування території біля неї, а також на будівництво спортивного майданчика. Це буде єдиний комплекс, подібного якому в області немає», – сказав голова райдержадміністрації Василь Приймак.

Посадовець також зазначив, що  цього року планують провести тендер на будівництво нового сучасного садка в Крижанівці.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!