Публікації

ФЕСТИВАЛЬ БОРЩУ ПІД НАРОДНУ МУЗИКУ

ФЕСТИВАЛЬ БОРЩУ ПІД НАРОДНУ МУЗИКУ

У Чорноморському День Незалежності України вирішили відзначити невеликим фестивалем на честь традиційної української страви - борщу. Шість місцевих господинь вирішили показати свою майстерність у конкурсі й пригостити тарілочкою ароматного борщу всіх гостей свята.

На майданчику перед Чорноморським Палацом культури доносився знайомий запах, наче з маминої кухні, - саме там розташувалися учасниці "Борщ fest". Кожна з них готувала конкурсну страву за своїм рецептом, який використовує для своєї родини.

Варто зазначити, що роботи оцінювали кулінарні судді, якими стали секретар виконкому Чорноморської селищної ради Юлія Плишко, мати трьох кухарів, один із яких був учасником шоу "Майстер-шеф", Тетяна Сосновських та почесний член асоціації кухарів Півдня України Олександр Марченко.

"Оцінювати будемо за 25-бальною системою за чотирма критеріями. Це - презентація, зовнішній вигляд, смакові якості та оригінальність", - оголосив перед початком фестивалю Марченко.

Поки гостей розважала народна музика, судді підходили до кожного столу, на якому учасниці презентували свої страви, уважно розглядали вміст тарілочок та із задоволенням куштували борщ зі сметаною та пампушки. Деякі конкурсантки додатково підготували вірші, вбралися в національні костюми й подали страву в гарному посуді.

Із результатами "Борщ fest" визначилися доволі швидко, буквально за 20 хвилин. Перше місце, з відривом у два бали, посіла Любов, яка не тільки приготувала найсмачніший борщ на цьому святі, а й потурбувалася, щоб стіл був накритий у кращих українських традиціях. Друге місце судді віддали борщу Оксани, а третє - Анни. Троє інших учасниць - Ольга, Ніна та Валентина - місць не посіли, однак від того їхній борщ смакував не гірше.

Валентина взяла участь у конкурсі саме на честь свята. "Хотілося побути з людьми, повеселитися й почастувати своїм борщем. А так - це звичайний борщ і секретного інгридієнта в ньому немає", - поділилася жінка.

Після суддів змогли пригоститися домашнім борщем і гості свята, бо ж перед борщем із сметаною, домашніми пампушками з часником, салом, солоними огірками та горілкою мало хто може встояти.

До речі, не борщем єдиним Чорноморське святкувало День народження України. Місцеві жителі також долучилися до всеукраїнської акції "Великий тризуб" у національному вбранні.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!