Публікації

ФОНТАНСЬКИЙ СЕРІАЛ: ТЕРМІНОВА СЕСІЯ УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ФОНТАНКИ З НОВОЮ ДОФІНІВКОЮ

ФОНТАНСЬКИЙ СЕРІАЛ: ТЕРМІНОВА СЕСІЯ УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ФОНТАНКИ З НОВОЮ ДОФІНІВКОЮ

У Фонтанці 21 грудня відбулася позачергова сесія сільради, яку призначали настільки терміново, що, за словами депутатів, навіть порушили регламент. На порядок денний винесли питання про добровільне об’єднання Фонтанської та Новодофінівської сільських рад у Фонтанську ОТГ. Це питання спричинило демарш групи депутатів. 

Перед голосуванням у залі засідань відбулася жорстка дискусія. Голова Фонтанки Наталя Мішина повідомила, що підставою для рішення про обєднання у форматі двох сіл є розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого від 20 грудня 2019 року.  Однак частина депутатів висловила сумніви у законності посилань на це розпорядження. Депутати вказували на те, що з 20 грудня набув чинності закон “Про внесення змін до закону ‘Про добровільне об’єднання територіальних громад’”, відповідно до якого об’єднання проходитиме відповідно до перспективних планів. Також йшлося про можливу напругу у стосунках із сусідніми Крижанівкою та Олександрівкою через відкидання об’єднання у форматі чотирьох сіл.

Крім того, депутати висловилися з приводу порушення регламенту, відповідно до якого їх мали повідомити про проведення сесії за добу до її початку.

Зрештою, шестеро депутатів на знак протесту покинули сесійну залу і сесія продовжила роботу у складі 17 осіб. З них 16 проголосували за формат Фонтанської ОТГ у складі Фонтанської та Новодофінівської сільських рад.

«Це не сільрада, а фарс, на мою думку. Сесія у нас була призначена на понеділок, можна було дати людям можливість ознайомитися, подумати депутатам і проголосувати вже тоді. Чому я пішов? Я вважаю, що цим рішенням ми роз’єднуємо наших людей, тому що у них є різні думки, і ми маємо їх  враховувати», – наголосив депутат Петро Щибра, який покинув сесійну залу одним із перших.

«Рішення сесії було прийнято з порушеннями. По-перше, порушили  регламент, коли не попередили депутатів за 24 години до початку засідання, по-друге, це рішення суперечить підписаному закону, який вступив у дію 20 грудня 2019 року. Фонтанська сільрада дуже намагалася провести цю сесію і голосування до 20 грудня, але у них це не вийшло. Сьогодні не треба було проводити сесію, тому що діє інше законодавство. Зараз триває цілий ряд судових процесів по даному питанню, і я думаю, це стане ще одним додатковим аргументов у суді», - прокоментував ситуацію депутат Лиманської райради Дмитро Ковбасюк.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!