Публікації

ГОЛОВНІ ПОДІЇ І ЛЮДИ – 2018! НОВОРІЧНИЙ РЕЙТИНГ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

ГОЛОВНІ ПОДІЇ І ЛЮДИ – 2018! НОВОРІЧНИЙ  РЕЙТИНГ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ! 

Час спливає непомітно, і ось ми вже знову прикрашаємо ялинки й готуємося до новорічних свят, загадуємо бажання і мріємо про  те, щоб Новий рік приніс нам мир, здоров’я та процвітання. У ці дні хочеться підбити підсумки, згадавши наші перемоги й поразки, людей, які змінювали наше життя, і події, які впливали на майбутнє. До Вашої уваги – Рейтинг «Головні події і люди – 2018», який формувався на основі опитування жителів району та найбільш резонансних подій за 2018 рік. 

ЛЮДИНА РОКУ – 2018 

Для того, аби згадати якомога більше людей, які відзначилися 2018 року, ми запровадили декілька номінацій. 

«ДОВІРА РОКУ» – ВАСИЛЬ ПРИЙМАК, голова Лиманської РДА.  

Українці ніколи не відрізнялися високою довірою до влади. Тож уявіть наш подив, коли під час опитування з приводу довіри до керівників, ми найчастіше чули ім’я голови Лиманської РДА Василя Приймака. Особисті зустрічі з людьми  під час перекриття доріг жителями багатоповерхівок, що сиділи без опалення, «розрулювання» ситуації з дорогою на Переможне, ремонт клубу й підтримка школи в Каїрах  та ще багато іншого не пройшло поза увагою людей. І хоча ми розуміємо, що ідеальних керівників не буває,  Василь Приймак перемагає в номінації «Довіра року».

«КРЕАТИВ РОКУ»  – ГЕННАДІЙ ТЕФТУЛ, голова Лиманської районної ради. 

Геннадій Тефтул довів, що водити його за носа не дозволить нікому. За довгі роки в коридорах влади Геннадій Олександрович навчився бачити людей наскрізь. Цей дар політичного ясновидіння він продемонстрував в історії з амброзією. Деякі голови сільрад дозволили собі надсилати неправдиві звіти про те, що небезпечну рослину вони подолали. На що  Геннадій Тефтул оголосив конкурс на краще фото з амброзією. «Шановні сільські голови! Упізнавайте свої села. Оригінали фотографій можете отримати в голови райради», – таку «чорну мітку» отримали всі, хто надумав обвести Геннадія Тефтула кругом пальця. За це йому – перемога в номінації «Креатив року».

 «ПРИЗНАЧЕННЯ РОКУ» – ОЛЕГ КАШПЕРУК, начальник Лиманського відділу поліції.  

Влітку 2018 року, після шести років роботи в інших районах, до  Лиманського відділу поліції на посаду  начальника повернувся Олег Кашперук. Для Лиманського району це призначення стало знаковим. Із перших же днів роботи Олег Кашперук продемонстрував відкритість для ЗМІ,  незалежність від політичних розкладів, а також холодний розум під час конфліктних сутацій за участі громадськості.

 

 «СКАНДАЛ РОКУ» – ІГОР ПИЛИПЧУК, голова Трояндівської сільради.

Ігор Пилипчук – беззаперечний лідер у номінації «Скандал року». Жоден інший керівник не потрапляв у таку кількість скандалів, скільки спромігся Ігор Володимирович. Скандали з виборцями й депутатами, звинувачення в хуліганстві, образи на адресу колег – усе це супроводжувало  діяльність голови сільради протягом усього 2018 року.  

«ПАРАДОКС РОКУ» – ВАЛЕРІЙ СТОІЛАКІ, голова Першотравневої сільради. 

Одним із найгучніших процесів, які відбувалися в Лиманському районі впродовж  2018 року, був процес об’єднання у Визирську ОТГ. Цей процес  розсварив цілі громади, і деякі з них навіть відмовилися від об’єднання.  Тож, здавалося б, для тих, хто залишився, ставки досить високі, і ризикувати результатами вже ніхто не захоче. Однак із початком виборчої кампанії стало зрозуміло, що на посаду голови ОТГ штовхають очільника Першотравневої сільради Валерія Стоілакі, рейтинг якого за всіма соціологічними опитуваннями (окрім явно заангажованих) був значно нижчий за рейтинг  інших потенційних кандидатів. Навіщо зробили ставку на відверто слабкого кандидата і чому відмовили в підтримці нинішньому й колишньому очільникам Визирки  – Олександру Токменінову та Івану Ососкало  – так і залишиться загадкою року.

«ПІАР РОКУ» – ЛЮДМИЛА ПРОКОПЕЧКО, голова Доброславської селищної ради. 

От у кого талант презентувати себе і свої проекти, так це в Людмили Прокопечко, – таке доводиться чути доволі часто. Щоправда, іноді  в поняття «піар» вкладають негативний зміст, натякаючи на те, що справжня мета піар-проектів – заробити собі бали. Але ми не можемо з цим погодитися. Адже завдяки грамотному піару Доброслав дійсно має добру славу, а в сучасному світі з точки зору розвитку та інвестицій – це дійсно має значення.  

«НЕЗАМІННІСТЬ РОКУ» – ОЛЕГ РАДЬО, начальник районного сектора ГУ ДСНС України в Одеській області.   

Є декілька професій, представники яких дійсно незамінні. Рятівник – одна з них. Влітку вони щодня на пожежах, що виникають від спеки, взимку – від холоду, а точніше від обігрівачів і пічок. Вони витягають машини із сніжного полону, проводять профілактичні бесіди з учнями та багатодітними родинами і багато чого ще. І якщо всі рятівники незамінні, то головний рятівник Лиманщини Олег Радьо – найнезамінніший. Саме так про нього кажуть колеги. А рятівники слів на вітер не кидають.

«ВИБУХ РОКУ» - ТЕТЯНА ТАРАН, головний лікар Лиманської центральної районної лікарні.  

Не лякайтеся! Ідеться про демографічний вибух, а точніше – про різке зростання народжуваності в районній лікарні.  Лиманській ЦРЛ дійсно є чим пишатися. У той час, як в інших районах народжуваність падає, у Лиманській лікарні станом на середину грудня 2018 року вже прийняли пологи в 336 породіль. Для порівняння – за весь 2017 рік налічувалося 287 новонароджених.

«НЕВЛОВИМІСТЬ РОКУ» - ВАЛЕНТИНА ХАРЛАМБОВА, начальник відділу освіти молоді та спорту Лиманського району.

Про те, що Валентина Харламбова невловима, «Лиманські Факти» зрозуміли ще тоді, коли вперше намагалися взяти в неї інтерв'ю. Здавалося, що Валентина Олександрівна вміє телепортуватися. Щойно вона була на нараді в Доброславі, а за 10 хвилин – уже в якомусь селі. Простіше сказати, у яких проектах Валентина Олександрівна НЕ бере участі, ніж навпаки. Із нею можна було б знімати фільм за мотивами пригод Шуріка: «Нова українська школа» – Я! Організація конкурсів – Я! Придбання шкільних автобусів – Я! Благодійні акції – Я! Відпочинок дітей – знову Я! Не дивно, що Валентина Олександрівна жаліється: «Ех, якби в добі було не 24 години, а 48,  ми б встигли ЩЕ більше!».

«НЕБАЙДУЖІСТЬ РОКУ» – НАТАЛІЯ УТЮПІНА, керівник районної служби у справах дітей. 

Чиновники часто грішать формалізмом, але це не про Наталію Утюпіну. Цього року в районі сталася історія, яка за всіма законами жанру мала б закінчитися трагічно. Це історія дівчинки з Олександрівки, яку прямо з вулиці, після сигналу активістів, служба захисту дітей забрала від п’яної матері. За законом жінку могли б позбавити батьківських прав, і дівчинка так би й залишилася в інтернаті.  Натомість Наталія Утюпіна і вся районна служба багато місяців поспіль добивалися того, щоб дівчинка повернулася в сім'ю. У цій історії щасливий кінець. Мама дитини пройшла курс реабілітації, жінку відновили на робочому місці, це дозволило їй орендувати кімнату з кращими умовами. Сім'я возз'єдналася, дівчинка у вересні пішла в перший клас. А тиждень тому вперше в житті поїхала в санаторій.

«ЛЮДЯНІСТЬ РОКУ» – ОЛЕКСІЙ ЛЕОНТЬЄВ, житель села Переможне.   

Олексій Леонтьєв міг би стати переможцем і в номінацій «Активіст року». Адже саме він очолив боротьбу людей за те, щоб до Переможного побудували дорогу: проводили акції протесту, привернули увагу центральних телеканалів,  домоглися втручання очільника району. І все ж таки хотілося б відзначити іншу рису Олексія –  небайдужість до чужого горя. Найзворушливішою історією 2018 року, якої б не було без участі Олексія, став збір коштів для жителя Переможного – Володимира Мілявського. Коли Олексій із друзями дізналися, що їхньому односельцю життєво необхідна заміна серцевого клапана, яка коштує 100 тисяч гривень, вони вирішили, що людина не повинна гинути тільки тому, що немає грошей.  І ці кошти були зібрані.

«АКТИВНІСТЬ РОКУ» – СЕРГІЙ ПОТЬОМКІН, РУСЛАН ДЕМЧУК, СВІТЛАНА ЄМЕЛЬЯНОВА.

Вони часто викликають роздратування, «їм більше за всіх треба і лізуть не у свою справу”, іноді їх називають божевільними і звинувачують у необ’єктивності, але саме вони збуджують тихе болото і провокують суспільне обговорення проблем. Через втручання Руслана Демчука районна служба у справах дітей дізналася про те, що Олександрівська сільрада приховує страшне становище шестирічної дівчинки, за якою не дивилася п’яна матір. Завдяки активній позиції Світлани Ємельянової під час ремонту доріг у Сичавці здійснювався контроль за дотриманням технології та використанням будматеріалів. Ну а для Сергія Потьомкіна, голови ГО «Місцеві ініціативи», взагалі можна було б запровадити окрему номінацію – «нічний кошмар» місцевої влади.

 «НАДІЯ РОКУ»  

Богдан Кіріяк – хлопчик із Крижанівки, який не бачить із дитинства, переміг у Міжнародному конкурсі мистецтв «Еолова Арфа – 2018» у номінації «Класична музика», фортепіано.  Богдан володіє трьома музичними інструментами, пише вірші й музику і всі мелодії сприймає на слух.

6-річна Маргарита Мішина та 7-річна Поліна Мосейкіна із Фонтанки  2018 року перемогли в Міжнародному чемпіонаті Європи з танців. Талановиті дівчатка перемогли танцюристів із Франції, Португалії, Нідерландів, Угорщини, Болгарії, Румунії, Македонії та Греції.

Грещенко Давид –  учень 8 класу Крижанівської школи – переміг у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку серед дітей 12-15 років. Давид розробив індивідуальний проект під назвою «Екологiчне диво: smart смiття чи друге життя пластикової пляшки».

9-річна Єва Завгородня із Фонтанки отримала почесне звання «Берегиня України». Орденом також нагороджено маму дівчинки – Наталію. Єва Завгородня – багаторазова чемпіонка України та Європи зі спортивних танців Диско. А нещодавно дівчинка завоювала титут чемпіонки світу.

Микита Погожийвихованець відділення боксу Доброславської ДЮСШ  – 2018 року став чемпіоном України з боксу серед юніорів. У своїй юній кар’єрі хлопець став триразовим чемпіоном України.

Валерій Харламов – вихованець відділення боксу Доброславської ДЮСШ – став переможцем міжнародного боксерського турніру класу А – «Кубок Странджа-2018».

ПОДІЇ РОКУ – 2018 

«ШОК РОКУ» – воєнний стан, загоряння сміттєзвалища в Степанівці, пожежа на заводі «Дельта Вілмар». 

«Sos! Sos! Sos! Ми задихаємося!» – такі повідомлення надходили 24 серпня від жителів одразу декількох сіл. Наслідки загоряння величезного сміттєзвалища в Степанівці відчували і в Першотравневому, і в Доброславі, і в Кремидівці. Для ліквідації пожежі було створено оперативний штаб. Тління сміття було остаточно ліквідовано лише 30 серпня.

Але справжнім шоком для жителів не тільки району, а й усієї області, стала масштабна пожежа на заводі «Дельта Вілмар», що сталася ввечері 6 листопада. Вогонь охопив            1500 м2, фотографії пожежі нагадували фінальну сцену з фільму «Термінатор». Районом  поповзли чутки, що можливий вибух аміаку, жителі Нових Біляр готувалися до евакуації. На щастя, усе минулося без жертв і вибухів.

А наприкінці листопада нас усіх чекало нове потрясіння. В Одеській області введено воєнний стан. Але будемо сподіватися, що й ця історія матиме щасливий кінець.

«ПЕРЕМОГИ РОКУ»:  Лиманський район – кращий в області,  Фонтанський БК – кращий в Україні,  Доброслав – кращий за  благоустроєм. 

У першому кварталі 2018 року Лиманський район посів перше місце в рейтингу районів області за результатами діяльності голів райдержадміністрацій.

2018 року Фонтанський будинок культури став переможцем Всеукраїнського конкурсу клубних установ у сільській місцевості, обійшовши 27 клубів із 23 областей України.

А в жовтні Доброслав визнано кращою селищною радою за благоустроєм в Одеській області.

«РЕКОРД РОКУ» –  сім’я-рекордсмен із Доброслава. 

2018 року в Доброславі зафіксували національний рекорд – найбільшу в Україні сім’ю Семенюків, яка налічує 346 дорослих і дітей. Старшому з родини – 87, а наймолодшому на момент фіксації рекорду було лише 2 тижні. Коли їхня сім’я йде до церкви, то по дорозі не пройти й не проїхати, а на святкування родину збирають сотнями.

«ПРОЕКТ РОКУ» – інклюзивний центр у Доброславі, ЦНАП у Крижанівці. 

2018 року дружина Президента України Марина Порошенко відкрила в Доброславі перший в Одеській області інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Створення центру має величезне значення для реабілітації дітей. Пройти корекцію развитку в Центрі зможуть 11 000 дітей району від двох до вісімнадцяти років.  

Восени в Крижанівці відкрили надсучасний Центр надання адміністративних послуг. Новому приміщенню, яке побудували спеціально під ЦНАП, а також обладнанню Центру може позаздрити не тільки райцентр, а й місто Одеса. У Крижанівський ЦНАП навіть придбали три станції для видачі паспортів, зокрема закордонних.  Загалом кількість послуг, які надаються жителям, збільшили в декілька разів. Усі співробітники ЦНАП пройшли навчання за міжнародними програмами.

«ІНІЦІАТИВА РОКУ»:  екологічний марафон, “Щедрий вівторок”, ГО “Об’єднання підприємливих і рішучих”.

Влітку в Лиманському районі пройшов унікальний екологічний марафон. Ідею запропонував голова Громадської ради при Лиманській РДА Володимар Калюжний. Сотні людей приєдналися до акції – і місцеві жителі, і діти, і держслужбовці, і керівники району –  бігли узбережжям Тилігульського лиману й на ходу прибирали сміття. Після марафону  Лиманщина передала естафету Березанському району Миколаївської області.

І ще одна світла ініціатива (цього разу районного відділу освіти, молоді та спорту) – #ЩедрийВівторок – День добрих справ. У 154 країнах світу в цей день проводять благодійні акції та роблять добрі справи. Цього року освітяни Лиманщини запропонували приєднатися до Дня добрих справ,  щоб разом допомогти онкохворим дітям гематологічного відділення Одеської обласної лікарні. Діти зібрали ігри та книги, якими наповнили «Акваріум хоробрості». Адже саме хоробрість потрібна малюкам, які щодня борються за своє життя. Але на цьому не закінчилося. У своєму бажанні робити добрі справи дітвора пішла далі. Із різних куточків району надходили повідомлення про те, що діти збирали іграшки для малозабезпечених, допомагали батькам, доглядали за тваринами і птахами. Врешті-решт акція розтягнулася на декілька тижнів і до неї приєдналися сотні дітей.

А в Першотравневому цього року молодь заявила про ініціативу власноруч вирішувати  проблеми села і для цього об’єдналася в громадську організацію – «Об’єднання підприємливих і рішучих». Усе почалося з невеличкої групи хлопців, які власноруч відремонтували доріжку біля школи. Але те, як розгорталися події протягом наступних місяців, стали свідченням  того, що молода енергія здатна творити дива. Організація зростала на очах – до неї приєдналися підприємці й фермери, лікарі і вчителі, чиновники і спортсмени. У підсумку, Об'єднанню вдалося вирішити десятки проблем, які «висіли» рокамивідновили Першотравневий парк, започаткували проекти «Соціальна аптека» і «Соціальний магазин»; навідують літніх людей, допомагають школі й дитсадку, творчим колективам і комунальним закладам.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!