Публікації

ГРИП: ЧИ ВСЕ ТАК СТРАШНО, ЯК ГОВОРЯТЬ?

ГРИП: ЧИ ВСЕ ТАК СТРАШНО, ЯК ГОВОРЯТЬ?

На фоні повідомлень про поширення у світі нового смертельного коронавірусу в Україні декілька днів спостерігалася паніка: ширилися чутки про переповненість лікарень і загрозливі симптоми. Але медики кажуть, що ситуація для цієї пори року традиційна: українці потерпають від  грипу та ГРВІ. «Лиманські факти» дізналися, яких заходів вживає влада, аби зменшити захворюваність. 

ГРИП ТА ГРВІ ВІДПРАВИЛИ ТИСЯЧІ ДІТЕЙ НА КАРАНТИН

28 січня одна за одною почали закриватися школи Лиманського району, хоча офіційних заяв не було. Карантин ввели у Красносілці, Фонтанці, Чорноморському, Кремидівці, Олександрівці, Крижанівці та Доброславі. А вже 30 січня в облдержадміністрації офіційно повідомили, що школи шести районів Одеської області, зокрема Лиманського, припинили навчальний процес.

Ситуацію щодо захворюваності прокоментувала голова Лиманського центру первинної медично-санітарної допомоги Еліна Концева: «Я не можу сказати, що захворюваність підвищується або знижується. Ми щоденно моніторимо та передаємо інформацію в РДА. Поширення захворювання грипу та ГРВІ є, але перевищення епідемпорогу в Лиманському районі немає».

За попередніми даними відновити навчальний процес школи мають  12 лютого.

КОРОНАВІРУС: ЧИНОВНИКИ ОБГОВОРИЛИ МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ

Нагадаємо, нова форма інфекції спалахнула в Китаї (місто Ухань) у кінці минулого року. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура і кашель. Національна комісія охорони здоров'я Китаю 21 січня підтвердила, що передається коронавірус 2019 nCoV від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.

В Україні на момент написання статті випадків захворювання не виявили. Щодо Лиманського району, то за словами очільниці Лиманського ЦПМСД Еліни Концевої, ведеться активна профілактика.

«По-перше, у нас випадків захворювання на коронавірус не зафіксовано. По-друге, введено масочний режим в усіх амбулаторіях району, також ми зараз будемо закуповувати засіб для дезінфікування рук, щоб люди могли провести обробку в нас на місці», – розповіла лікарка.

У зв’язку зі швидким поширенням нового захворювання світом, Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при ОДА вирішила запровадити низку заходів.

В усіх лікарнях регіону має бути підготовлений запас медикаментів, підготовлені приміщення й обладнання для госпіталізації пацієнтів з підозрою на це захворювання, включно із системами вентиляції легенів.

У медичних центрах і в місцях масового скупчення людей мають бути проведені навчання для відпрацювання заходів з ізоляції жителів, у яких буде підозра на коронавірус.

Засоби індивідуального захисту, антисептики, бактеріальні випромінювачі та тепловізори – усе це має бути в аеропорту, портах, у місцях масового скупчення людей, у медичних закладах, особливо на найбільшому промтоварному ринку «7-й кілометр». Адміністрацію ринку зобов’язали виділити окреме приміщення, де можна буде розміщати виявлених хворих до відправки в лікарню.

В аеропорту «Одеса» ті, хто прибувають із країн ризику, мають реєструватися для забезпечення подальшого медичного спостереження.

Заклади вищої освіти повинні сформувати список студентів, які прибули з Китаю на навчання після 1 січня 2020 року, і забезпечити їм щоденний медичний огляд.

Станом на 6 лютого 2020 року  в Китаї зафіксовано 28 018 випадків захворювання, із них – 564 летальних.  Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 25 країнах світу.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!