Публікації

ГРОМАДА ОЛЕКСАНДРІВКИ ВІДРЕМОНТУВАЛА ДОРОГУ СВОЇМИ РУКАМИ І ЗА ВЛАСНІ КОШТИ

ГРОМАДА ОЛЕКСАНДРІВКИ ВІДРЕМОНТУВАЛА ДОРОГУ СВОЇМИ РУКАМИ І ЗА ВЛАСНІ КОШТИ

Усе частіше стає відомо про випадки, коли людям набридає чекати, поки хтось згори вирішить їхні проблеми, і вони самі ініціюють зміни навколо себе. Так, 17 серпня відбулася безпрецедентна акція, у ході якої мешканці Олександрівки вирішили власноруч закрити ями на чотирьох кілометрах дороги, яка веде від села до траси М-14. Як їм це вдалося і наскільки це відповідає нормам закону, намагалися вияснити «Лиманські факти».

Для жителів Олександрівки питання дороги давнє й наболіле. Однак численні прохання і скарги до сільради, районних та обласних органів влади не привели до якихось результатів – у відповідь люди отримали формальні відписки, а місцева влада не несе відповідальності за її стан. «Траса руйнується, а вона для нас – як дорога життя, що з"єднує село з містом. Через погану дорогу почастішали аварії. Так, нещодавно автобус злетів у кювет,  на щастя, обійшлося без жертв. Попереду осінь і зима, ями стануть ще більшими,  до нас перестануть їздити маршрутки, бо водії автобусів не захочуть їздити по такій розбитій дорозі. І їх можна зрозуміти», – розповідає депутат Олександрівської сільської ради Тетяна Поліщук.

Проте тривалі поневіряння по різних інстанціях не спинили олександрівців, і вони вирішили самотужки розв’язати свою проблему. Оголошення про збір грошей на ремонт дороги поширили через соцмережу, і кожен надсилав комфортну для нього суму, переважно  100-150 грн з особи. Зрештою, результати перевищили всі очікування, і за добу активісти зібрали близько 10 тис. грн, які витратили на необхідні матеріали. За словами однієї з активісток села Тетяни Філенко, молодь подивилася в Інтернеті, як робити ямковий ремонт за наявності холодного асфальту й де придбати матеріали за найкращою ціною. Тож у неділю о 10-й ранку на ремонт доріг вийшов із десяток молодиків-самоучок, які принесли із собою необхідні інструменти й стали до роботи. Того дня на ділянці дороги протяжністю 4 км активісти залатали близько 50 ям, витративши на це 160 мішків холодного асфальту.

«Деякі хлопці вже випробували цей метод у себе у дворі – усе працює. А ось за керівництво Олександрівки соромно», – ділиться інший активіст Юрій. Ми дізналися, що дорога від Олександрівки до траси М-14 не залежить від місцевої влади, а знаходиться на балансі ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» (СМАД), тож звернулися безпосередньо до директора підприємства Олега Бахмутова. За його словами, на контролі СМАД близько 5 тис. км доріг місцевого значення, із них 95% – лише напрямки.

Тому на початку кожного року проводяться збори з очільниками райдержадміністрацій, на яких визначаються пріоритети та черговість ремонту доріг у межах наявного бюджету. Ділянка з М-14 до Олександрівки до цьогорічного переліку не потрапила. «На жаль, тих грошей, що виділені на експлуатаційне утримання та аварійні роботи, мало. Є низка доріг, які в набагато гіршому стані, по яких не можуть проїхати шкільні автобуси чи навіть швидка допомога. Тому насамперед ми намагаємося працювати там», – пояснив ситуацію Бахмутов.

Посадовець зазначив, що ініціативність людей щодо самостійного ремонту ям знаходиться в межах закону, однак через непрофесійне виконання значно скорочується термін експлуатації доріг.

Який із цього вихід – невідомо, та в Олександрівці ця дорога не єдина, що потребує уваги відповідних служб.

Наступна мета місцевих – відремонтувати центр села, тож збір коштів триває.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!