Публікації

ГРОМАДСЬКІ РОЗСЛІДУВАЧІ КОРУПЦІЇ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДО 500 ЄВРО

ГРОМАДСЬКІ РОЗСЛІДУВАЧІ КОРУПЦІЇ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДО 500 ЄВРО

В червні 2019 року газета Лиманські факти стала офіційним партнером проєкту “Підтримка запобігання корупції та проведення розслідувань шляхом залучення громадськості на місцевому рівні WikiInvestigation”, який реалізує Фонд Інновацій та Розвитку (IDF) за фінансової підтримки Європейського Союзу. 26 липня цей проєкт оголосив конкурс на проведення антикорупційних розслідувань. Це означає, що громадські організації, журналісти та громадьскі розслідувачі зможуть отримати кошти на проведення антикорупціних розслідувань. 

WikiInvestigation – це проект, створений для того, щоб об’єднати зусилля громадськості та протидіяти корупції шляхом спільного виявлення та розслідування корупційних схем.

Проект реалізується у п’яти пілотних містах: Харків, Одеса, Дніпро, Чернівці та Житомир і розслідує корупцію у таких сферах: освіта, медицина, екологія та природні ресурси, соціальна сфера та кримінальна юстиція.

Головна мета конкурсу - провести розслідування корупційних правопорушень через платформу краудсорсингових розслідувань WikiInvestigation.

Автор розслідування повинен не просто описати корупційну схему, але й довести її за допомогою зібраних документів та допомоги крауду - громадських детективів, які отримуватимуть завдання для виконання від професіонала через платформу. На основі розслідування автор повинен написати заяву про вчинення правопорушення до відповідних антикорупційних органів.

У результаті другої хвилі конкурсу 25 авторів фахово проведених розслідувань отримають міні-гранти в еквіваленті суми до 500 євро.

Вимоги до розслідування, автор якого претендуватиме на найвищий розмір гранту:

всеукраїнський масштаб; системна корупція або корупційний злочин із сумою збитку, що перевищує 1 000 000 грн; юридична кваліфікація відповідно до корупційних статей ККУ;

докази й доведення (документи, фотографії, посилання на відкриті ресурси (реєстри, бази даних, веб сайти, соціальні мережі тощо); проведення розслідування через платформу та за участі громадськості із зазначенням усіх, хто брав участь у розслідуванні; заява про злочин або повідомлення про правопорушення пов’язане з корупцією за результатами розслідування;

поширення інформації щодо проведення розслідування або із закликом до виконання окремих завдань у соціальних мережах; обсяг тексту розслідування не повинен перевищувати 6 тисяч знаків та містити посилання на першоджерела інформації, що були використані при підготовці публікації.

З усіх уточнюючих питань звертатися за електронною адресою info@wikiinvestigation.org.

Усі роз’яснення стосовно заповнення заявки, роботи платформи, залучення крауду тощо можна буде отримати під час організаційних семінарів у вересні – жовтні 2019 р.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!