Публікації

ГРУПА KPOBI ТА ЗГОДА НА ТРАНСПЛАНТАЦІЮ: У ВОДІЙСЬКІ ПРАВА ДОДАДУТЬ НОВІ ВІДМІТКИ

ГРУПА KPOBI ТА ЗГОДА НА ТРАНСПЛАНТАЦІЮ: У ВОДІЙСЬКІ ПРАВА ДОДАДУТЬ НОВІ ВІДМІТКИ

16 вересня Кабмін затвердив зразки бланків національного та міжнародного водійських посвідчень. У документах нового формату за письмовою згодою власника буде вказана інформація про групу крові (резус-фактор) водія, що допоможе медикам значно оперативніше надавати першу допомогу потерпілим у разі травмування під час ДТП, а також інформація про надання згоди на посмертне донорство.

У разі, якщо водій вирішує відмовитися від участі в програмі посмертного донорства або відмовляється від розміщення інформації про групу крові, водійські права можна замінити на аналогічні без зазначених відміток.

Також позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, буде внесено до свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

При цьому всі національні та міжнародні водійські права, свідоцтва про реєстрацію й тимчасові реєстраційні талони ТЗ, видані до набуття чинності цієї постанови, будуть дійсними протягом зазначеного на них терміну.

До впровадження новозатверджених форм документів їх продовжать оформляти з використанням бланків попередніх зразків.

Окрім того, головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ запустив на сайті hsc.gov.ua новий електронний сервіс – «Перевірка посвідчення водія». Це дасть можливість кожному громадянину за серією і номером посвідчення водія самостійно перевірити, чи видавався документ, а також побачити всі відкриті категорії.

«Функція легка у використанні. Достатньо лише ввести серію (три літери) та шестизначний номер посвідчення водія у відповідні поля. Якщо такі дані є в Єдиному державному реєстрі МВС, на екрані з’явиться вся інформація, зазначена на бланку посвідчення, крім особистих даних. Сервіс надає можливість перевіряти посвідчення водія, видані після 2013 року», – пояснюють у сервісному центрі МВС.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!