Публікації

«ХТО, ЯКЩО НЕ МИ?»: АКТИВНІ ЖИТЕЛІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ВТОМИЛИСЯ ЧЕКАТИ НА ДІЇ ЧИНОВНИКІВ

«ХТО, ЯКЩО НЕ МИ?»: АКТИВНІ ЖИТЕЛІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ВТОМИЛИСЯ ЧЕКАТИ НА ДІЇ ЧИНОВНИКІВ

У нашому районі реалізовані проекти активістів стали справжнім флешмобом:  в Олександрівці мешканці своїми силами і за власні гроші відремонтували дорогу до села, у Сичавці – оновили розмітку пішохідного переходу, у Переможному виготовили і встановили дитячий майданчик.

Активісти стають волонтерами, безкоштовно виконуючи роботу, якою мали б зайнятися чиновники за наші з вами податки. З одного боку, здається, якщо проблему не розв’яжуть активісти,  її не розв’яжуть взагалі. З іншого, –  мимоволі в голову закрадаються думки: якщо активісти продовжать свою діяльність, чи не занадто розслабляться чиновники? Недарма кажуть: зроби двічі що-небудь добровільно – на третій раз від тебе цього чекатимуть, а на четвертий – вимагатимуть.

ІННА ПОЛЯКОВА: «НЕ МОЖУ СПОКІЙНО ПРОЙТИ ПОВЗ КУПИ СМІТТЯ, ОБОВ'ЯЗКОВО ПРИБЕРУ»

Про чарівну активістку із Сичавки чули напевно в кожному куточку району. Минулого року Інна Полякова вийшла один на один на боротьбу з амброзією, розбурхавши пів країни своєю відеотрансляцією. Цього  року Інна разом з відомим активістом Іллею Юрченком та іншими небайдужими жителями села організувала оновлення розмітки пішохідного переходу. Як тільки люди активізувалися, заворушилися й дорожні служби, у результаті спільних дій – дві оновлені зебри. Наступного дня хтось із жителів Сичавки, надихнувшись прикладом односельчан, пофарбував опори дорожніх знаків.

«Жителі Сичавки довели: якщо влада не діє, вони готові брати ініціативу у  свої руки. А проблем у нас вистачає», – каже активістка.  Інна впевнена: активізувалася влада тільки завдяки «цивілізованому тиску громадськості».

«Я на день, два, тиждень  можу пропасти з радарів і переключитися на іншу діяльність. Раз пройду повз купи сміття, два, а на третій – зберуся і приберу.  Ну не можу я залишити те сміття,  бридко мені на це дивитися», – сміється Інна.

ПЕРЕМОЖНЕ: ОЛЕКСІЙ ЛЕОНТЬЄВ  – ОДИН ЗА ВСІХ

Ті, хто давно спостерігає  за діяльністю Олексія Леонтьєва, знають, що за кілька років він пройшов усі етапи активіста-громадського діяча. Олексій і з сільрадою діалог налагоджував, і збір грошей на потреби села організував. До того ж власноруч зробив і встановив дитячий майданчик, навіть у комунальному підприємстві місцевому встиг попрацювати.

Проте не завжди його діяльність належно оцінюють. Якось Олексій кілька годин витратив на прибирання території біля кладовища, та буквально наступного дня все знову було в смітті. Кілька разів він навіть поривався кинути невдячну справу, однак щоразу, забувши про свої обіцянки, жертвуючи своїм часом, силами й часто грошима, активіст приходить на допомогу.

Так, зовсім недавно до Олексія звернулася директорка Доброславського інклюзивно-ресурсного центру Маргарита Беспалько з проханням зробити клітку для шиншили за символічну плату, оскільки державне фінансування не дозволяє придбати клітку для тваринки.  Чи варто говорити, що вже за чотири дні будиночок був готовий і відправився до маленьких вихованців центру.

АКТИВІСТИ ОЛЕКСАНДРІВКИ: «СВОЇМИ ДІЯМИ МИ ЗМУСИЛИ СІЛЬРАДУ ЗАВОРУШИТИСЯ»

Нещодавно в Олександрівці місцеві жителі зібрали гроші, закупили матеріали й відремонтували дорогу до села, на якій часто траплялися аварії.

«Ми багато разів зверталися до сільради, але отримували тільки відмовки, а ям на дорозі з'являлося все більше», – розповідає Ірина Манушина.

Активісти впевнені, що їхні рішучі дії привернули увагу чиновників із сільради. Про це свідчить те, що на останній сесії депутати порушили питання про благоустрій території біля ставка. На думку Ірини, там можна було б влаштувати місце для відпочинку підлітків.

«Ми з чоловіком підійшли до хлопців і попросили їх узяти участь у прибиранні території (біля ставка. – Ред). Ви не повірите, але підлітки погодилися одразу ж! А в сільраді нам пообіцяли до жовтня встановити біля  ставка лавочки й  урни», – натхненно додає Ірина.

ДМИТРО ПЕТЮК: «УСІ КАЖУТЬ, ЩО ОДИН У ПОЛІ НЕ ВОЇН. МИ ВИРІШІЛІ ДОВЕСТИ ЗВОРОТНЄ!»

Нещодавно в Новій Дофінівці й Вапнярці з’явилися дитячі гральні майданчики, а біля Новодофінівської школи – спортивний майданчик. Це заслуга місцевих активістів, які, до того ж, оновили пішохідні переходи й періодично влаштовують акції з прибирання узбереж моря та лиману, де влітку відбуваються народні гуляння. 

«Наш кістяк – чотири особи. Хоча до нас періодично приєднуються й інші жителі. Більшість помічників, на жаль, не йдуть далі етапу обговорення у Фейсбуці. Те, що ми робимо, не для похвали, це для нас самих, наших родин і дітей», – розповідає  житель Нової Дофінівки Дмитро Петюк.

Однак похвалитися підтримкою з боку сільради активісти  не можуть. За словами Дмитра, місцева влада їх повністю ігнорує, тому доводиться розраховувати лише на свої сили.

РИБАЛКИ КРИЖАНІВКИ: МИ БАГАТО РОБИМО, АДЖЕ ПРАЦЮЄМО В УНІСОН ІЗ СІЛЬРАДОЮ

У Крижанівці соціальну місію на себе взяли місцеві рибалки-активісти. За останні роки вони успішно реалізували багато проектів та акцій: прибирання пляжів, благоустрій території, організація спортивних занять для дітей, установлення спортивного майданчика на пляжі. Традицією стали суботники й прибирання водоростей на пляжі.

 Cекрет успішної діяльності рибалок, за словами одного з активістів Олександра Ханенка, у тому, що вони не борються проти чиновників, а навпаки - працюють у  тандемі із сільрадою й місцевим комунальним підприємством. Саме так у Крижанівці з’явився дитячий спортивний клуб для охочих займатися каякінгом.

 «Основна мотивація продовжувати роботу –  поліпшення умов у  рідному селі. По-друге, ми працюємо в команді із сільською радою та комунальним підприємством і відчуваємо підтримку. Хочемо відроджувати традиції приморського села, і я знаю: у  нас вийде. Перемагає активна меншість», – упевнений Олександр.

Хочеться щиро подякувати  всім активним і небайдужим жителям району, які не лише самі щось роблять, але й надихають приєднатися до їхніх акцій інших. Мав рацію Махатма Ганді, коли сказав: «Хочеш змінити світ – почни із себе». Адже якщо кожен вийде на прибирання вулиці, допоможе позбутися амброзії чи не кине сміття повз урну, хоч трохи, але змінить світ на краще.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!