Публікації

І ЗНОВУ ВИБОРИ

І ЗНОВУ ВИБОРИ

30 червня відбудуться вибори в багатостраждальну  Визирську ОТГ. Напевно, жодна ОТГ в Одеській області не створювалася з такою кількістю скандалів. Головною точкою протистояння було питання про те, де буде центр громади. Понад 1600 жителів Першотравневого підписалися під зверненням про те, щоб саме їхнє село стало центром ОТГ, бо в 7-ми селах Першотравневої сільради проживає майже 6 тисяч осіб, а у Визирці – 1600. І чому 6 тисяч першотравневців мають їздити по адміністративні послуги у Визирку? Але у вирішальний момент, коли відбувалося голосування, голова Першотравневого Валерій Стоілакі підтримав не своїх односельчан, а кураторів з ТІСу. І Визирка вирвала собі статус столиці разом із майбутніми багатомільйонними преференціями. Чи вдасться Визирці остаточно “підім’яти під себе” Першотравневе, стане зрозумілим 30 червня – саме на цей день призначено вибори у Визирську ОТГ.

“ВИЗИРСЬКІ” ПРОТИ “ПЕРШОТРАВНЕВСЬКИХ”

До початку реєстрації кандидатів у депутати  на посаду голови ОТГ залишається ще тиждень, але вже сьогодні можна з упевненістю сказати, що основна боротьба розгорнеться між двома командами - "визирськими" та "першотравневськими".

"Визирські" - це ті, кого контролює депутат обласної ради від Блоку Петра Порошенка і співвласник компанії ТІС Олег Кутателадзе і які захищають інтереси Визирки.  Кілька місяців тому вони виступили під новим брендом - "Команда розвитку".

"Першотравневські" - це ті, хто відстоював ідею, щоб центр громади був у Першотравневому, і  захищають інтереси рідного села. Ядро "Першотравневських" - це громадська організація "Об’єднання підриємливих і рішучих" (ОПІР), яка з'явилася в селі рік тому.  

Чим запам'яталися ці команди жителям майбутньої ОТГ?

«ВОНИ ВІДІБРАЛИ В НАС ЦЕНТР, АЛЕ МИ ДОБ’ЄМОСЯ, ЩОБ СІЛЬРАДА ВИЗИРСЬКОЇ ОТГ БУЛА В  ПЕРШОТРАВНЕВОМУ» - ОПІР.

За рік свого існування  “Об’єднанню підприємливих і рішучих” (ОПІР) вдалося вирішити десятки проблем, які “висіли” в Першотравневому роками. Усе почалося з благоустрою доріжки вздовж дитячого садочка. Після цього до хлопців потягнулися люди з проханнями та ідеями.

Літо – осінь 2018
Наймасштабнішим проектом організації стала реконструкція центального парку, який протягом багатьох років стояв занедбаним. Хлопцям із ОПІРу вдалося об'єднати місцевих жителів, відомих підприємців і фермерів. Урешті-решт на реконструкцію парку витратили майже 1 мільйон гривень: облаштували доріжки, зони відпочинку, дитячий майданчик, стадіони для міні-футболу та волейболу, налагодили освітлення.

Найзатребуванішими соціальними проектами "Об’єднання підприємливих і рішучих" стали «Соціальна аптека» і «Соціальний магазин». У червні 2018 року стартувала програма, якою передбачені соціальні ціни на перелік продуктів у магазині на вулиці Миру 4а, для підтримки пенсіонерів, багатодітних сімей та людей, які опинилися в складних обставинах. Пізніше «Об'єднання підприємливих і рішучих» почало надавати в аптечному кіоску с. Першотравневе лікарські препарати, які безкоштовно можуть отримувати соціально незахищені категорії населення.

Об'єднавшись з батьками, "підприємливі і рішучі"  забезпечили дитячий садочок двома дитячими майданчиками, у вісім груп купили кухні, у три групи подарували іграшки, в одну групу – килим.

До навчального року подарували школі 51 парту, а також обладнали 8 класів молодшої школи 50-ма світлодіодними світильниками і придбали 3 кулери для перших класів.

На прохання медичних працівників на території амбулаторії встановили ліхтарі й подарували новий принтер.

Установили на пошті енергозберігаючі вікна.

Оновили дитячі майданчики по вул. Учительській, за балкою між вул. Учительською та вул. Шкільною і на Дунаєва.

Зробили пішохідні доріжки від бібліотеки до вул. Вишневої і біля гаража, подарували бібліотеці нові стільці.

Установили  оглядові дзеркала на небезпечних поворотах у с. Першотравневе.

Разом  з Агропівдень-1 забезпечили футбольну й волейбольну команди Першотравневого новою формою та спортивним інвентарем.

На прохання жінок з базарчика навпроти сільради, зашили полікарбонатом задню стінку павільйонів.

До Дня працівників сільського господарства привітали подарунками першотравневців, які працювали на сільськогосподарських підприємствах.

До п’ятиріччя вокального ансамблю «Мелодайн» подарували артистам комплект акустичної системи. На 5-річчя танцювального колективу «Калейдоскоп» вручили мати для  відпрацювання трюків і каримати для тренувань. «Першоцвітам» подарували шафу. Усі  колективи забезпечили футболками з їхньою символікою. На звернення колективу «Першотравневі гусари»  придбали барабанну установку.  

Зима 2018-2019

У зимовий період ГО «Об’єднання підприємливих і рішучих» отримали звернення громадян, які мають потребу у твердому паливі. Допомога надавалася незалежно від площі житла, загалом за зимовий період дрова отримали 118 сімей.

До Міжнародного дня інвалідів ГО “ОПІР” придбала велотренажер, ліки, пристрої для діагностування та профілактики медичних захворювань (тонометри, інгалятори тощо) та сприяли в проходженні лікування в медичних закладах односельцям, які потребували допомоги. Така робота проводиться на постійній основі.

На прохання керівника Першотраневого КП “КОМУНГОСП” Олександра Закаревського придбали для працівників КП нові комплекти зимової робочої форми.

На прохання жителів вулиці Перемоги  (які не один рік зверталися до сільської ради з  приводу аварійно-нахилених електричних опор) звернулися до РЕМ Лиманського району і добилися того, щоб один стовп був заміненинй на новий, а другий переустановлений.

Для безпечного пересування в темну пору року придбали для школярів спеціальні світловідбивачі - браслети, брелоки, флікери, наклейки.

До Дня Святого Миколая подарували іграшки для кожної групи дитячого садка.

Звернувши увагу, що пішохідні доріжки в Першотравнему не прибрані та не посипані спеціальною сумішшю, власними силами розчищали доріжки біля школи, дитячого садка, по вул. Миру та Вишневій, у центральному парку.

Весна 2019

Подарували Першотравневій амбулаторії новий аналізатор, призначений для дослідження клітин крові. Це дозволило зберегти робоче місце в Першотравневому лаборанту Гайді Олені Михайлівні. Завдяки новому пристрою аналізи в Першотравневій амбулаторії стали більш точними.

На звернення жителів вулиці Південної привели до ладу дитячий майданчик.

Провели толоку в Центральному парку: скосили траву, полагодили гойдалки, прибрали сміття та полагодили паркан стадіону.

Продовжили благоустрій на дитячому майданчику по вул. Дунаєва та прибрали узбіччя по вул. Миру.

На звернення жителів установили “лежачі поліцейські” по вул. Шевченка.

Упродовж року проводили заходи до Дня молоді,  відкриття парку після реконструкції, Дня Незалежності України, 60-річчя Будинку культури, Дня Святого Миколая і Нового року, 8 березня і Дня Перемоги,  вітали односельців подарунками.

Наразі “Об’єднання підприємливих і рішучих” відстоює ідею, щоб сільрада Визирської ОТГ була в Першотравневому. “Вони забрали в  нас статус центру ОТГ і хочуть, щоб шеститисячна громада Першотравневого їздила у Визирку. Так не повинно бути! Ми доб’ємося, щоб сільрада і всі адмінпослуги були в Першотравневому”, - каже учасник ОПІРу Олександр Коритов.

“КОМАНДА РОЗВИТКУ”: АКТИВІЗАЦІЯ ПЕРЕД ВИБОРАМИ

Перш ніж перерахувати досягнення “Команди розвитку”, хотілося б звернути увагу на одне спостереження. Починаючи аналізувати добрі справи «визирських», ми були впевнені, що список буде не меншим, а, може, й більшим, ніж в ГО «Об’єднання підприємливих і рішучих». Адже багаточисленні телеканали, газети і сайти, які знаходяться під впливом Олега Кутателадзе, весь час розповідають про «великі досягнення» команди. Але насправді список виявився не таким уже й великим. І тут треба віддати належне піар-відділу «визирських», якому вдається про одну добру справу розповісти 10 разів, так ще й «пропіарити» на ній 10 осіб.

Впадає  в очі також і нерівномірний розподіл “добрих справ” упродовж року – активність “Команди розвитку” припадає саме на передвиборчий період, а в інший час “визирські” активно роздають обіцянки, які не раз уже лунали. Наприклад, про дорогу на Любопіль. (До речі, якщо її і зроблять, то за рахунок бюджету).

І останнє. Аналіз добрих справ “Команди розвитку” було робити непросто з тієї причини, що іноді дуже важко розібратися,  хто ж проводить і фінансує той чи інший захід - чи то ТІС, чи то Фонд ім. Ставніцера, чи особисто Олег Кутателадзе, чи то  взагалі витрачаються бюджетні кошти. Намагаючись “пропіарити” всіх оптом, ЗМІ, що  обслуговують “Команду розвитку”,  часто використовують такі конструкції: ювіляра привітали голова Першотравневого і члени “Команди розвитку” за підтримки ТІСу, Олега Кутателадзе, Віталія Кутателадзе і Фонду ім. Ставніцера. І залишається тільки здогадуватися – так хто ж із цієї високопоставленої компанії оплатив той букет квітів і пакетик?

Отже, згадаймо, про що розповідала “Команда розвитку” в ЗМІ.

Осінь 2018

Підтримали ініціативу жительки Зої Миколаївни Чуркіної  і реконструювали дитячий майданчик, який мав занедбаний стан. (До речі, чому він мав занедбаний стан, треба запитати у влади).  

Розвозили дрова малозабезпеченим жителям села.

Відкрили міні-маркет ТІС, який рекламували як соціальний. Після відкриття Віталій Кутателадзе заявив, що ціни в магазині настільки низькі, що сюди приїжджають покупці навіть з Одеси, аби оптом скупити продукти для  подальшого перепродажу». (Насправді, за спостереженнями першотравневців, ціни в «соціальному» магазині ТІС нижчі лише на газовану воду, чипси і хліб. А от що добре, так це періодична  наявність риби та м’яса).  

Зима 2018

За підтримки Фонду ім. О. Ставніцера звели пішохідний міст на вулиці Учительській.

На прохання жительки Першотравневого Ганни Даньчилової  відремонтували дах її будинку.  

Вітали ювілярів.

Розвозили вугілля по одній тонні  на сім'ю. (Ця допомога надається визирською командою регулярно, але останні два роки люди жаліються, що їм привозять вугілля з ТІСу, яке призначене для промисловості і тому не горить у побутових пічках).

Березень-квітень 2019

Передали  для машини амбулаторії Першотравневого аптечку, фільтри й масло для двигуна. (Ця новина викликала найбільший подив, бо на ТІС-ТВ розказали, що автомобіль стоїть на балансі Першотравневої сільради, але, не маючи вільних коштів,  Валерій Стоілакі звернувся до благодійного фонду по допомогу. Питання – Чому сільрада не забезпечила свій автомобіль аптечкою? - лишилося без відповіді).  

Видали 25-ти сім’ям  продуктові набори.  

Хореографічному  колективу "Першоцвіти" вручили конверт з грішми.

Жительці Першотравневого Ользі Уриту подарували окуляри для покращення зору, а Володимиру Хрустальову компенсували вартість інвалідної коляски.

Травень 2019  

У травні, коли стало відомо, що вибори таки відбудуться, “ Команда розвитку” почала активні дії:

Валерій Стоілакі заявив, що в кожному куточку Першотравневої сільради побудують дитячі майданчики, і роботи вже розпочалися. (Що заважало владі зробити це раніше – питання риторичне).

Привітали багатодітних матерів до Дня матері. Оновили дорожнє покриття в провулку Молодіжний. Розносять продуктові набори.

“Команда розвитку” підтримує установку Олега Кутателадзе про те, що центр ОТГ має буди у Визирці. Щоправда, під час попередньої виборчої кампанії у грудні (яку було перервано у зв'язку з уведенням воєнного стану) члени “Команди розвитку”, заграючи з виборцями, почали говорити про те, що буде створено три печатки і першотравневцям їздити до Визирки не буде потреби. Але той, хто  розуміється на системі управління, знає, що реалізувати це на практиці нереально.

КОНКУРС НА ГОЛОВУ

І завершимо наш аналіз головною інтригою цієї кампнаії – хто ж буде претендувати на посаду голови ОТГ? Під час грудневої кампанії Олег Кутателадзе зробив ставку на голову Першотравневої сільради Валерія Стоілакі. Не тому, що у Валерія Володимировича був аж надто високий рейтинг, а тому, що треба було позагравати з громадою Першотравневого – мовляв, бачите, раз голова із  ваших, то й  інтереси Першотравневого будуть захищені. Та,  насправді, усі розуміють, що в разі перемоги Валерій Стоілакі буде в команді визирських “весільним генералом”. А вирішувати все, як і в історії з  центром ОТГ,  буде особисто Олег Кутателадзе.

Хто протистоятиме “визирським” у боротьбі за посаду голови? І чи готова ця людина  відстоювати інтереси всіх жителів громади, а не тільки визирчан і великого бізнесу?

Відповіді отримаємо вже скоро.
Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!