Публікації

ІГРИ ФОНТАНСЬКОГО ПРЕСТОЛУ-3: ГРА ПЕРЕЙШЛА НА НОВИЙ РІВЕНЬ

ІГРИ ФОНТАНСЬКОГО ПРЕСТОЛУ-3: ГРА ПЕРЕЙШЛА НА НОВИЙ РІВЕНЬ

Минулого тижня в гостросюжетному серіалі під назвою «Створення Фонтанської ОТГ» продовжували розгорятися пристрасті: дія серіалу перемістилася на вищий рівень і до боротьби долучилися обласні та народні депутати.  І якщо вже дотримуватися «серіального» жаргону, то дозвольте нагадати зміст попередніх серій. Наприкінці вересня, коли до створення об’єднаної громади у складі Фонтанки, Олександрівки та Крижанівки залишалися лічені дні, у Фонтанці закрутили нову інтригу, у результаті якої Нова Дофінівка  раптом заявила, що хоче погодитися на пропозицію чотирирічної давності об'єднатися з Фонтанкою і Крижанівкою. У Фонтанці наближені до сільради депутати  з блискавичною швидкістю зібрали підписи за об'єднання з Новою Дофінівкою.  У Крижанівці ці дії розцінили як зраду Олександрівки й запропонували компромісний варіант – об’єднатися всім чотирьом громадам. Але цей варіант чомусь теж не влаштував Фонтанку. Істинна мета цих маніпуляцій  стала зрозуміла згодом. 

БЛІЦКРИГ ФОНТАНСЬКОЇ СІЛЬРАДИ 

Сесія Фонтанської сільської ради від 26 листопада відбулася незвично рано – о  9:00. Саме на ній розглядали два формати об'єднання громад: перший – Фонтанська і Новодофінівська, другий – Фонтанська, Крижанівська, Новодофінівська та Олександрівська.

 Зрештою, 16 депутатів проголосували за об'єднання у форматі двох громад – Фонтанської й Новодофінівської, а інші восьмеро – за ОТГ у складі Фонтанки, Крижанівки, Олександрівки та Нової Дофінівки.

У зв’язку з цим мимоволі пригадалася наша остання розмова з депутатами Фонтанської сільради. Тоді постало питання : «Якщо вже ви говорите, що не можете кинути Дофінівку, то що заважає об'єднатися у складі чотирьох громад: Олександрівки, Крижанівки, Фонтанки та Дофінівки?».  Притискаючи руки до серця і зі сльозами на очах, депутати відповіли: «Та ви зрозумійте, ми просто хочемо встигнути об'єднатися відповідно до перспективного плану – от і все! А Олександрівка зможе потім приєднатися».

Про те, що депутати тоді, м'яко кажучи лукавили, стало зрозуміло минулого тижня. На внесення змін до перспективного плану знадобився один день.

БЛІЦЗРАДА ДЕПУТАТА

Як виявилося, сесію Фонтанської сільради було призначено на дев’яту годину ранку (чого раніше ніколи не було) не випадково. Цього ж дня, 26 листопада, відбувалася позачергова сесія Одеської облради, на яку депутат облради Віталій Саутьонков підготував проєкт рішення про внесення змін до перспективного плану. Він запропонував затвердити в ньому Фонтанську ОТГ у складі двох сільрад без Крижанівки та Олександрівки.  Отже, готуючи цей проєкт, депутат знав, що Фонтанська сільрада вранці ухвалить це рішення. Їхні дії явно були погоджені.

На таку підступнісь депутата жорстко відреагували жителі Крижанівки. Ураховуючи, що напередодні на засіданні в облдержадміністрації депутати говорили, що Крижанівку треба приєднати до Одеси, жителі села не стримувалися у висловлюваннях, називали депутата зрадником своїх виборців у Крижанівці та Олександрівці.

«Віталій Саутьонков зрадив своїх виборців із Крижанівки. За що? За те, що Крижанівка і Ліски підтримали на виборах Ігоря Васильківського?!» – написав на своїй сторінці депутат Лиманської райради Дмитро Ковбасюк.

ДЕПУТАТ  ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ВНІС ПРОПОЗИЦІЮ ЗАКРІПИТИ В ПЕРСПЕКТИВНОМУ ПЛАНІ ФОНТАНСЬКУ ОТГ У СКЛАДІ ЧОТИРЬОХ СІЛЬРАД

Того ж дня, 26 листопада, народний депутат по 139 округу від політичної партії «Слуга Народу» Ігор Васильківський звернувся з пропозицією до голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого. Нардеп закликав при розробці перспективного плану враховувати Фонтанську ОТГ у складі  Крижанівської, Фонтанської, Олександрівської та Новодофінівської сільрад.

«На сьогодні оптимальним є варіант широкого об’єднання сіл Крижанівка, Ліски, Фонтанка, Олександрівка, Світле, Вапнярка та Нова Дофінівка в одну велику та економічно спроможну ОТГ з центром у селі Фонтанка. Така громада  матиме великий потенціал для розвитку, адже має виходи на дві траси (Одеса-Миколаїв-Новоазовськ та Одеса-Южне), багато земель рекреаційного сільськогосподарського та промислового призначення, достатню кількість інфраструктурних об’єктів (4 школи, 5 дитячих садочків, амбулаторії, сучасні центри надання адміністративних послуг), велику кількість підприємств на території, що сплачують податки тощо», – йдеться у зверненні народного обранця.

ЩО ДАЛІ?

Як уже повідомляли раніше, Одеська ОДА запропонувала свій план, згідно з яким на території області будуть сформовані 69 громад. Відповідно до цього плану, у Фонтанську ОТГ планували об’єднати  три громади: Фонтанську, Крижанівську та Олександрівську.

Який із форматів переможе – сьогодні не скаже ніхто. Але зрозуміло одне: це тільки початок і до фінальної серії цього гостросюжетного серіалу ще далеко.  

P.S. Учора голова Крижанівської сільради звернулася до жителів села із заявою про те, що сільрада відстоює інтереси Крижанівки й не допустить приєднання Крижанівки та Лісків до міста. «Ми – сильне село, яке має стати частиною об'єднаної громади із сильними партнерами.  Не всі навкруги зрадники, і ми будемо відстоювати нашу позицію на всіх рівнях, включаючи Кабінет Міністрів України”, – написала у зверненні Наталія Крупиця.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!