Публікації

ЙОГА НА МОРІ І БІГ – НОВОМОДНІ ЗАДОВОЛЕННЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ЛИМАНЩИНИ

ЙОГА НА МОРІ І БІГ – НОВОМОДНІ  ЗАДОВОЛЕННЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ЛИМАНЩИНИ

Величезні фітнес-центри із біговими доріжками та різноманітними тренажерами для підтримки фізичної форми все більше популярні серед людей різного віку і статі. Та поки що переважно в містах, бо в селах пріоритет усе ще залишається за городом та полем, після роботи на яких на  інші тренування сил не вистачає. Однак сільська молодь уже зацікавилася модою на спорт. Тож «Лиманські Факти» дізналися, якими видами фізичної активності захоплюються спортсмени-аматори в селах Лиманщини.  

Ми познайомилися зі спортсменами та спортсменками із чотирьох населених пунктів Лиманського району. Перша з них – Лілія Мезіна. Дівчина захоплюється напрямком «йога арт», який поєднує пози йоги та елементи хореографії. Зазвичай Лілію можна зустріти на спортивному майданчику в Крижанівці, де вона часом  проводить заняття для охочих опанувати своє тіло.

«Мені дуже зручно тут: я пробігаю кілька кілометрів зі своїм собакою, а потім займаюся розтяжкою з видом на море. Це моє улюблене місце, і Мілі подобається», –  вказує дівчина на таксу, яка сидить на лавочці і віддано охороняє рюкзак господині. «Я займаюся дуже давно, крім цього, я кандидат економічних наук і доцент», – сміється дівчина і легко сідає на шпагат, а потім повисає на руках у позі лотоса.

На тому ж майданчику займаються широкоплечі хлопці. Вони віджимаються по черзі, рахують підходи та підбадьорюють один одного. Методика, якою хлопці користуються, називається «драбинка»: спочатку кожен віджимається по 7 разів, потім по 8, наступне коло по 9 разів і так далі, поки не залишиться переможець.

«Ми професійно займаємося самбо, але на початку весни вирішили додати до тренувань і заняття на вулиці, щоб підвищити витривалість. Сьогодні бігали по узбережжю, тут красиво і є тренажери – усе, що треба», – розповідає один із молодиків.

Далі шлях нас привів на стадіон Доброслава, де ми зустрілися з Катериною.  Дівчина побилася об заклад зі своєю подругою, хто більше схудне до кінця літа, а досягати мети вирішила за допомогою бігу.

«Із подругою ми зазвичай бігаємо разом – так веселіше, але сьогодні вона не змогла вирватися. А я вирішила не пропускати тренування», – розповідає Катерина, відновлюючи дихання. – «До речі, потрібно придумати для переможця приз. Може, низькокалорійний торт?», – замислилася дівчина і побігла далі.

Свою бігову історію нам розповіла  інша спортсменка-аматорка із Сичавки, Інна Полякова.

«До 34 років я не займалася спортом взагалі. Навчаючись у школі, часто була звільнена від уроків фізкультури, а коли відвідувала ці уроки – ненавиділа їх усією душею. Бігати – було найменш улюбленим заняттям», –  зізнається жінка.

Захоплення спортом триває в Інни з пів року,  почалося все, коли вона взимку почала займатися в тренажерному залі на біговій доріжці. Потім знайшла в соціальних мережах однодумців, які серйозно захоплюються бігом.  А згодом навіть узяла участь у кількох забігах та марафонах.

Тренується жінка три-чотири рази на тиждень від 30 до 60 хвилин і намагається залучати до тренувань маленького сина. Її найулюбленіше місце бігу – навколо ставка і до морського узбережжя Сичавки. Виходить вранці о 5.30, а щоб відлякувати безпритульних собак, користується спеціальним брелоком.  

«На стадіонах бігати не люблю – одноманітно й нудно. Однак на наш шкільний сичавський стадіон спеціально сходила зі своїм сином і його другом. Дуже засмутилася, оскільки це по-справжньому травмонебезпечне місце. Це єдине місце в Сичавці з більш-менш обладнаним спортивним майданчиком, і воно в такому жахливому стані. Мені здається, такий стадіон відбиває бажання займатися спортом», – ділиться враженнями Інна.

Тим часом у Переможному місцевий активіст Олексій Леонтьєв вирішив не відставати від модних тенденцій і створити спортмайданчик своїми силами. Чоловік  зібрав кошти для благоустрою села, а сам не тільки додав грошей, але й взявся майструвати інвентар власноруч. Так, Олексій зварив, пофарбував і встановив нові турніки та гойдалки на майданчику. Тепер там не тільки катаються малюки, а й тренуються дорослі.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!