Публікації

КОЛИ ВИРІШИТЬСЯ ЗЕМЕЛЬНИЙ СПІР У ФОНТАНЦІ? ЗА ТРИ РОКИ СУД ТАК І НЕ ПЕРЕЙШОВ ДО РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

КОЛИ ВИРІШИТЬСЯ ЗЕМЕЛЬНИЙ СПІР У ФОНТАНЦІ? ЗА ТРИ РОКИ СУД ТАК І НЕ ПЕРЕЙШОВ ДО РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

5 червня в Комінтернівському суді відбулося чергове засідання щодо земельного спору у Фонтанці. Історія цього судового розгляду триває вже кілька років. Почалася вона 2015 року, коли за рішенням Фонтанської сільської ради 52 громадянам пільгової категорії (інвалідам, ветеранам війни та праці, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС) було виділено безоплатно у власність земельні ділянки по вулицях Пасічній та Окружній у селі Фонтанка.

Громадяни оформили правовстановлюючі документи на ці земельні ділянки. Проте тільки власники почали замовляти роботи щодо встановлення меж на місцевості, двоє громадян – Віктор Ткаченко та Олег Яланжи – заявили, що вказані землі належать їм на праві власності.

Для того щоб з'ясувати всі обставини цієї справи, ми звернулися до Фонтанської сільради.

«Коли Віктор Ткаченко та Олег Яланжи заявили про свої права на землю, ми запросили їх до сільради. Замість правовстановлюючих документів вони надали якісь старі державні акти, які ніде не зареєстровані і в земельних службах не значаться. Нас насторожив той факт, що в архіві сільради документів про власників немає, у кадастрових органах документів немає, а на руках у жителів вони є. Яким чином вони отримали ці акти – незрозуміло», – прокоментувала заступниця сільського голови з правових питань Фонтанської сільської ради Валентина Іокіщу.

Чоловіки подали до Комінтернівського районного суду Одеської області позов до Фонтанської сільської ради та 52 громадян про визнання протиправними рішення сільської ради та скасування правовстановлюючих документів цих громадян на землі.

Дотепер спір не вирішено в судовому порядку, і, за словами Іокіщу, сторони навіть не перейшли до розгляду справи по суті й знаходяться на стадії підготовчого провадження – вирішуються клопотання сторін та подаються докази.

Як повідомила заступниця сільського голови з правових питань, упродовж майже трьох років та численних засідань у справі представники В. Ткаченка та О. Яланжи подавали численні клопотання про заміну сторін, витребування доказів, проведення експертиз. «Документи, які вони подали до суду, не містять жодних належних доказів, що підтверджують наявність у них прав на ці землі», – вважає юристка.

Затягування вирішення актуального спору спричинило суспільну напругу серед мешканців села. Багато з тих, хто  2015 року отримав ділянки, – пенсіонери. Кілька людей за час судового розгляду померли, а родичі зіткнулися з тим, що не можуть прийняти спадщину.

«Також, незважаючи на накладені арешти на ці земельні ділянки та заборону використовувати їх, Ткаченко та Яланжи засіюють цю землю і збирають урожай», – підкреслила Іокіщу.

Наступне судове засідання суддя призначила на 15 жовтня 2019 року.

Водночас слідчий суддя Комінтернівського районного суду відповідною ухвалою від  29 травня 2019 року зобов'язав Лиманський ВП ГУНП в Одеській області розпочати досудове розслідування за фактом самовільного зайняття спірної земельної ділянки В. Ткаченком та О. Яланжи, що спричинило значної шкоди їх законним власникам.  
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!