Публікації

КРИЖАНІВКА ВТРЕТЄ ВІДГУЛЯЛА СВЯТО РИБАЛОК НА «ФРЕГАТІ»

КРИЖАНІВКА ВТРЕТЄ ВІДГУЛЯЛА СВЯТО РИБАЛОК НА «ФРЕГАТІ»

День рибалки у Крижанівці відзначають з особливим завзяттям, адже насамперед це рибацьке село з давньою історією. «Лиманські факти» завітали на свято до крижанівців, яке відбувалося на соціальному березі «Фрегат».

День рибалки у Крижанівці відзначали 13 липня. З самого ранку на соціальному березі «Фрегат» команди дітей, юнаків та їх батьків змагалися за першість у пляжному волейболі. Трохи пізніше свою фантазію та художню майстерність демонстрували у конкурсі пісочних скульптур. Це було родинне змагання, у якому взяли участь і гості, і місцеві. Для малечі влаштували окремий блок розваг із аніматорами-піратами та виставка малюнків на тему «Риба моєї мрії».

На набережній, яка з’явилася завдяки зусиллям місцевої сільради та організації риболовів-любителів, організували спеціальну зону, де люди із задоволенням фотографувалися із морськими атрибутами та написом «Я люблю Крижанівку». Робили фото на пам'ять і біля нових фонтанів. Важко повірити, що кілька років тому на цьому місці були зарості очерету і купи сміття. Тепер берег облаштували для людей: тут чистий пісок,  є дитячий майданчик, парасольки, урни, туалет з умивальником на фотоелементах, пандус для людей з обмеженими можливостями. Крім того, люди висадили 350 кущів юки, встановили освітлення вздовж  викладеної плиткою набережної, зробили безпечні сходи на спуску до моря.

«Нам дуже приємно, що після благоустрою нашої набережної люди приїжджають сюди з селища Котовського на уікенд. Ми плануємо продовжити її і зробити прогулянкову зону, де будуть ліхтарі, лавки та все інше для відпочинку. Для нас дуже почесно, що літні люди, які раніше не спускалися до моря, тепер приходять сюди, гуляють і кажуть «дякую» за здоровий спосіб життя», – поділилася з нами голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку Ольга Клюкас.

Три роки тому за допомоги громадськості на «Фрегаті» облаштували причал №217, від якого наразі човни рибалок виходять у море. Як розповіла голова села Наталія Крупиця, на риболовлю і у святковий день вийшли два катери. Улов був багатий – 15 кілограмів риби, з якої зварили два чани юшки по 50 літрів. Основні процеси приготування на себе взяв пенсіонер-рибалка Сергій, якому допомагали «колеги» по захопленню. Чоловік зізнався, що юшка – за власним авторським рецептом, секретним інгредієнтом якого є любов до своєї справи. І справді уха вийшла дуже навариста та ароматна.

Найбільшу шану віддавали ветеранам рибної ловлі та їх дружинам.  «Ми накривали стіл, вітали тих рибалок, які стояли у витоків створення рибколгоспу «Чорноморець». Їх лишилося дуже мало, і переважно це вдови. Вони були дуже щасливі і дякували нам, вони згадували, як за життя їхні чоловіки зустрічалися тут на пляжі, виходили у море і варили уху. Цю традицію ми відновили», – розповіла голова Крижанівської сільської ради Наталія Крупиця.

Також місцеві рибалки самостійно спорудили сцену на фоні моря, де о 18:00 на почався концерт. Працівниці Крижанівської сільради спеціально для гостей свята підготували танець морячок. Кілька номерів показав одеський жіночий шоу-балет: дівчата виходили у образа бразильських танцівниць, морячок, янголів та морських істот. Сподобалось гостям і театралізоване дійство із Нептуном, який привітав гостей зі святом у супроводі прекрасних русалок. Запам’яталось і танцювальне змагання між працівниками сільради та гостями свята, у якому, зрештою, перемогла дружба, і всі отримали заслужені призи. Подарунки від місцевої влади отримали і учасники інших конкурсів та вікторин, якими час від часу розважав публіку запальний ведучий. Під кінець концертної програми свої музичні привітання подарував народний ансамбль «Добрянє», а після нього підняли температуру вечора артисти фаєр-шоу. І з таким настроєм люди продовжили веселитися на дискотеці.
Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!