Публікації

КРИЖАНІВСЬКА СІЛЬРАДА ВПЕРШЕ ПЕРЕДАЛА В ПОСТІЙНЕ КОРИСТУВАННЯ ДІЛЯНКУ ЗЕМЛІ МІСЦЕВОМУ ОСББ

КРИЖАНІВСЬКА СІЛЬРАДА ВПЕРШЕ ПЕРЕДАЛА В ПОСТІЙНЕ КОРИСТУВАННЯ ДІЛЯНКУ ЗЕМЛІ МІСЦЕВОМУ ОСББ

На черговій сесії Крижанівської сільради депутатський корпус ухвалив рішення «Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою відносно відведення земельної ділянки ОСББ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ-44А» в постійне користування орієнтовною площею 0,0614 га. Це перший досвід, коли Крижанівська громада вирішила передати свої землі в постійне користування учасникам ОСББ. Що стало причиною такого рішення та які процедури потрібно виконати мешканцям багатоповерхівки для отримання землі, розповів «Лиманським фактам» юрист Крижанівської сільради Максим Матвейчук.

Питання передачі землі місцевим Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ) виникло ще на початку функціонування робочої групи з вивчення та розв’язання питань кварталу 3-1.

«Коли почала діяти робоча група для визначення проблем багатоповерхівок по вулиці Генерала Бочарова, жителі одного з ОСББ зауважили, що хотіли б отримати землю біля будинку в користування для його обслуговування. Вони виявили бажання зайнятися благоустроєм прилеглої до будинку території та написали відповідну заяву до сільради. Робоча група вивчила це питання і зробила висновок, що передання цієї земельної ділянки відповідатиме інтересам ОСББ. Висновки робочої групи я передав на розгляд земельної комісії, яка наші рекомендації врахувала й ухвалила відповідне рішення», – пояснив юрист Максим Матвейчук.

Однак поки що рішення депутатів на сесії не передає землю ОСББ. Це був лише перший крок на шляху до отримання ділянки, який дає їм право розробити за процедурою технічну документацію.

«Зараз вони з цим рішенням ідуть до земельної організації, де їм мають розробити технічну документацію щодо відведення цієї ділянки. Після цього жителі принесуть цю документацію до сільради, ми її розглянемо, і якщо земельна документація якісна, ми її затвердимо. Тільки тоді люди можуть зареєструвати право на землю», – додає юрист.

Варто зауважити, що земля все одно залишається в Крижанівській громаді, просто жителі  цього ОСББ матимуть право користуватися нею на власний розсуд, і ніхто інший більше не зможе претендувати на цю ділянку землі.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!