Публікації

КРИЖАНІВСЬКЕ КП «НАДІЯ» – ВІД БАНКРУТСТВА ДО ВЛАСНОГО АВТОПАРКУ

КРИЖАНІВСЬКЕ КП «НАДІЯ» – ВІД БАНКРУТСТВА ДО ВЛАСНОГО АВТОПАРКУ

Крижанівське КП «Надія»   одне з найуспішніших комунальних підприємств області зі своїм автопарком і колективомІ важко повірити, що 7 років тому КП було банкрутом. Про те, як жінки керують “чоловічим” комунальним підприємством, розкаже газета «Лиманські факти». 

Усе починалося 2013 року, коли голова Крижанівської сільради Наталія Крупиця вирішила кардинально змінити роботу комунального підприємства. Для цього на посаду директорки запросили Світлану Константинову – жінку з твердою хваткою та стійким характером.

«Багато хто не знає, але коли ми  2010 року прийшли до влади, тодішнє комунальне підприємство було банкрутом. Загальна сума боргу склала 220 тисяч гривень. При цьому не було ні постійних працівників, ні техніки. У нас на вулиці Морській у той час було 33 прориви води за рік. Колишній директор КП не сильно рвався до роботи, і співробітники брали з нього приклад. А от Світлані Василівні дійсно вдалося створити гідне комунальне підприємство», – ділиться спогадами Наталія Крупиця.

Сама директорка КП «Надія» розповідає про свої перші робочі роки з жахом: Крижанівка потопала у смітті та водоростях.

«Коли я очолила КП, працівники там формально значилися, але на робочому місці їх не було. До того ж,  у колишнього керівника була така позиція: навіщо купувати інструмент та техніку, адже за цим треба дивитися й обслуговувати, а це зайві проблеми. Тож працівникам КП доводилося користуватися своїми інструментами. Коли я стала керівником, узяла все у свої руки й почала думати, як це все відновити з попелу», – розповіла директорка.

Сьогодні колектив КП «Надія» складається із 14 працьовитих чоловіків на чолі із “суворою, але справедливою” Світланою Костянтиновою.

«Жінка керівник – це чудово. Світлана Василівна дуже хороший директор. Вона і вичитає, і похвалить, і завжди прийде на допомогу, коли нам щось потрібно докупити або полагодити», – поділився працівник КП «Надія» Артем.

Робочий день у деяких співробітників КП починається з 4-ої години ранку. Взимку прибирають сніг, влітку – водорості та сміття на кілометровому пляжі.

До речі, якщо раніше для прибирання водоростей використовували команду із 20 осіб, то сьогодні цю роботу виконує одна людина. Усе завдяки тому, що співробітники КП придумали власний прилад - «морські граблі». 

«Ми всім колективом довго думали, шукали техніку в інтернеті, але вона коштувала шалених грошей. Потім методом проб і помилок зробили масивні граблі, які кріпляться до трактора. Ці граблі ще розпушують пісок на пляжі й заодно прибирають усе сміття», – розповів співробітник КП «Надія» Ілля.

Саморобні граблі – не єдиний винахід чоловіків. Кожна урна на кілометровому пляжі зроблена руками співробітників КП, кожна клумба та молоді деревця –  їхніх рук справа.

«Люди просили парасольки поставити на пляжі, а наші працівники самі їх спорудили за допомогою дощок та очерету. На "Фрегаті" вже давно шість таких парасольок стоїть, а в районі буни місяць тому поставили ще чотири. Вони навіть шторм пережили й до цих пір радують місцевих жителів», – розповіла керівниця КП.

«У нас працюють не двірники й сантехніки, я їх називаю кулібіни (механіки-винахідники). Вони в мене майстри на всі руки: і намалюють, що треба, і гірлянди самі зроблять, і дитячі гойдалки, і парканчик зварять. Я пишаюся своїми хлопцями», – ділиться Світлана Константинова.

За роки свого існування КП «Надія» змогла зібрати великий парк транспорту й техніки: трицикл «Геркулес», вантажна машина «Форд», трактор та сміттєвоз. Купівля всієї цієї техніки стала можлива завдяки підтримці Крижанівської сільської ради, яка системно виділяє кошти на розвиток КП і на підтримку чистоти.

«Спочатку ми взяли трицикл «Геркулес», який ласкаво називаємо Чарлі, він нас дуже виручав. До цієї покупки я давала свій причіп з дому, щоб якось полегшити прибирання села. Пізніше ми придбали вантажну машину «Форд», останні наші покупки – трактор та сміттєвоз, який хлопці миють щодня», – розповідає Світлана Константинова.

У планах Світлани Василівни  купити ще більшу сміттєву машину, тому що цієї просто не вистачає під час літнього сезону. Співробітники сільради вже жартують: просто для свого улюбленого КП  їй завжди мало!

«Світлана Василівна дуже справедлива людина, жорстка й вимоглива, але водночас дуже чуйна. Вона добре піклується про наших співробітників: то їм літній одяг купує, то зимовий, то взуття. Я думаю, що вони один одного знайшли. Найголовніше – зберегти на майбутнє цей непорушний кістяк комунального підприємства, адже робота дуже важка», – підсумувала Наталія Крупиця.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!