Публікації

КРИЖАНІВСЬКЕ ОЗЕРО: ХТО СКАЗАВ, ЩО ЗАСИПАЮТЬ? НЕСПОДІВАНЕ ПРОДОВЖЕННЯ ІСТОРІЇ.

У минулих випусках “Лиманські Факти” розповідали про резонансні події, що розгорнулися навколо крижанівського озера. Нагадаємо: група мешканців селища зелений мис, розташованого на території крижанівської сільради, перекрила трасу, вимагаючи, щоб озеро в районі їхніх багатоповерхівок було збережено. Приводом для акції послужили чутки про те, що забудовник збирається засипати озеро. Продовження цієї історії виявилося несподіваним. 14 серпня в крижанівці пройшли громадські слухання, на яких з'ясувалося, що озеро ніхто і не збирався засипати. Що ж насправді планують робити в цьому районі?

                На громадських слуханнях розглядали детальний план території 18-го кварталу. Було очевидно, що учасники слухань чекали гарячих дебатів. Активісти навіть запросили молодиків із «Національного корпусу», які чергували біля будівлі сільради задовго до початку слухань. Лунали пропозиції зірвати або перенести збори.

                Проте обговорення все ж таки відбулося. Ба більше, у ході слухань з'ясувалося, що відповідно до плану території, озеро повністю зберігає свої кордони.

                Архітектор Ніна Петренко, яка представляла розробника місто-будівної документації, продемонструвала документи, які свідчать про те, що навколо озера передбачена 25-метрова прибережна захисна смуга, рекреаційна зона обслуговування з біговими доріжками, два стадіони, один із яких із повноцінним футбольним полем, великі зелені зони й парк на місці пустиря.

                Несподівано для активістів прозвучала й інформація про соціальну інфраструктуру, передбачену в проекті. На цій території збираються побудувати дитячий садок на 120 місць і школу на 250 учнів.

                Дитячий садок і школа - наболіла тема Крижанівки. За всю історію існування села там ніколи не було свого дитячого садка, і це при тому, що в Крижанівці понад 5 тисяч жителів. Представник сільради на слуханнях   оголосив, що  проект дитячого садка вже замовлено і до середини осені він буде готовий. Не менш болюче питання для села й нова школа. Стара одноповерхова будівля крижанівського освітнього закладу давно вже не відповідає сучасним вимогам. Тому на слуханнях навіть найактивніші противники забудови були змушені погодитися з тим, що соціальні об'єкти будувати необхідно.

                Детальна презентація проекту розставила всі крапки над І. Запрошена група силової підтримки з «Національного корпусу», на щастя, так і залишилася незадіяною. А в групі супротивників проекту зали-шилися тільки жителі багатоповер-хівок Зеленого Мису, які в принципі не хочуть, щоб поряд із їхніми будинками щось будували. Що переможе - інтереси всієї громади чи групи жителів Зеленого Мису - стане ясно вже найближчим часом. Адже проект ще повинен пройти кілька стадій погоджень.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!