Публікації

КРИЖАНІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ВІДКРИТТЯ

КРИЖАНІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ВІДКРИТТЯ

Будівництво довгоочікуваного першого в історії Крижанівки дитячого садка виходить на фінішну пряму. У цьому можна переконатися, поглянувши на майже закінчений фасад будівлі, який уже набув різнобарвних кольорів, та роботи з благоустрою прилеглої території.

Будівельники вже утеплили стіни й наразі облицьовують фасад дитячого садка різнокольоровими металевими касетами. До речі, установлюють їх за спеціальною системою, яка дозволить зберігати тепло в приміщенні.

Розробники проєкту потурбувалися й про запобігання можливому перегріву будівлі. Для цього  встановили автоматичні електронні регулятори з погодною корекцією, які забезпечуватимуть ефективне використання теплової енергії залежно від погодних умов. Усі прилади опалення мають терморегулятори, які дозволять підтримувати необхідну температуру в приміщеннях. Але, крім того, для забезпечення роботи садка будуть використовувати альтернативні джерела енергії. На покрівлі вже встановили сонячні колектори, які мають скоротити витрати на утримання садка.

«За допомогою сонячних колекторів енергія сонця перетворюється в тепло й нагріває воду. Вода потрапляє в резервуар у підвалі і звідти перекачується насосами по всій будівлі. Частину нагрітої в такий спосіб води використовуватимуть для теплих підлог, очищену – для умивальників. Колектори розміщені на даху технічного поверху», – пояснюють на будівництві.

Прилеглу територію продовжують  приводити до ладу: укладають плитку та готують зони для ігрових майданчиків. Для майбутніх зелених насаджень підводять автоматичний полив, який буде вестися зі спеціальних баків з водою, установлених у підвалі.

Внутрішні оздоблювальні роботи також ідуть швидкими темпами. Будівельники укладають плитку, фарбують стіни, стелять лінолеум. У деяких групах, спальнях та коридорах уже почали розмальовувати стіни. Інтер’єр кожної групи має свій стиль. Просторі ігрові кімнати прикрашають яскравими малюнками, а спальні розмальовуються  в ніжних пастельних тонах.

У садочку передбачені інклюзивні дитячі групи. Для них створили необхідні умови: на вході до приміщення вже є пандус, незабаром мають установити тактильну плитку, яка допоможе дітям зі слабким зором самостійно орієнтуватись на місці.

Голова Крижанівської сільради проінформувала про те, як буде відбуватися набір дітей до садочку.

«Це буде електронна черга. Жодної іншої черги бути не може. Ми із задоволенням повідомимо вам про старт реєстрації. Слідкуйте за інформацією на наших офіційних ресурсах, і нікому не дозволяйте вводити себе в оману», – написала на своїй сторінці у фейсбуці голова Крижанівської сільради Наталія Крупиця.


Галерея




У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!