Публікації

КРИЖАНІВСЬКИЙ ПРОРИВ

КРИЖАНІВСЬКИЙ ПРОРИВ

У Крижанівці, на місці, де ще три роки тому був занедбаний берег зі смітником, на сьогодні створено  причал і морську школу  для дітей. 

У Крижанівці громадські працівники «Асоціації рибалок-любителів» разом з батьками влітку 2019 року запропонували створити морську школу для дітей. Ідея народилася з появою в Крижанівці соціального берега «Фрегат», який став чудовим місцем для розвитку вітрильного спорту і спортивного туризму.

Крижанівська сільрада швидко підхопила цю пропозицію. Буквально в лічені дні після звернення місцевих жителів і представників Федерації вітрильного спорту на липневій сесії спортивний клуб «Крижанівський»  отримав 200 тис. грн на придбання човнів класу «Оптиміст».

«Ми давно хотіли навчати дітей водним видам  спорту. Створити спортивно-туристичний клуб, щоб діти вчилися плавати, ходити під вітрилами, управляти маломірними суднами, займатися веслуванням. Величезний внесок в організацію та розвиток вітрильного спорту, звичайно, зробила наша сільрада. Фінансова, моральна й ресурсна підтримка – це майже все, на чому ґрунтується молода секція. Федерація вітрильного спорту допомогла нам з парусним човном, а асоціація Крижанівських рибалок надала декілька каяків», – розповідає тренер спортивно-туристичної секції Дмитро Акілін.

За тиждень після рішення сесії й виділення коштів у спортклубу з’явилися новенькі човни. Перше громадське тренування відбулося 15 липня 2019 року на березі моря. Саме цей день спортивно-туристична секція «Вітер мандрів» вважає своїм днем народження. А вже  через два місяці маленьких спортсменів запросили до Миколаєва на змагання з багатоборства.

«Вихованці секції "Вітер мандрів" вперше виїхали до Миколаєва, де підкорювали Південний Буг. Це молодша вікова група, дітям по 10 років. Вони змагалися у фігурному водінні велосипеда, вперше підкорювали складну дистанцію на каяках по Південному Бугу (так званий водний слалом), потім був велокрос. Нашим хлопцям навіть дощ не став на заваді. Результат – 5 місце із 10 команд. Це відмінний результат для двох місяців тренувань», – вважає тренер.

Зараз секцію відвідують 15 дітей. Крім водних видів спорту, у секції займаються гірським, пішохідним і велотуризмом. Також проводяться оздоровчі та краєзнавчі заходи. Нещодавно  навіть влаштували велокрос у катакомбах: діти їздили печерами і в ігровій формі вивчали історію партизанського руху в Одесі.

Наразі сільська рада Крижанівки продовжує підтримувати й фінансувати розвиток спорту й туризму. Так, 4 жовтня  «Крижанівський» отримав нові яхти класу «Оптиміст».


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!