Публікації

КУПАЛЬСЬКІ ВОГНІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

КУПАЛЬСЬКІ ВОГНІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

Свято Івана Купала – одне із найзагадковіших та видовищних українських гулянь. А ніч  із 6 на 7 липня, коли відзначають це свято, завжди сповнена магії та чудес. Цього року весь Лиманський район знову запалав купальськими вогнями й розпалив людські серця.

У Корсунцях влаштували справжній український фестиваль з обрядовим спектаклем у виконанні акторів театру «Отаман», катанням на конях, майстер-класами з плетіння вінків та дитячими розвагами. Не обійшлося без концертної програми, у ході якої артисти з шоу «Україна має талант» Олександр Кварт та Валерій Юрченко подарували публіці незабутні враження й емоції. Найяскравішим був виступ артистів театру вогню «Купальські вогні», які зачарували жителів та гостей села видовищним показом і викликали справжній фурор. Закінчилося святкування традиційним водінням хороводу навколо купальського вогнища та дискотекою під зоряним небом.

У Доброславі  свято Івана Купала збіглося з Днем народження селища, але люди віддали шану всім українським традиціям та теж гучно повеселилися. Святкування проходило в місцевому парку «Лісова пісня». Музика, яку  було чутно звідусіль, приманювала жителів та гостей селища на свято. У зоні відпочинку «Щедрик» для дітей проводили святкову програму з іграми, конкурсами за участю аніматорів та призами. Закінчилося святкування традиційним запаленням купальського багаття й танцями.

Пахучі трави й квіти, танці, співи, театралізовані дійства створили неймовірну атмосферу на святі Івана Купала в селі Сербка. У кращих українських традиціях дівчата заводили обрядові пісні, плели віночки й пускали їх на воду, наряджали купальське дерево Марену та оберігали його від «нападів» хлопців. Тим часом молодики розводили багаття, у яке згодом відправили опудала головних персонажів свята – Купала та Марени. Після цього всі традиційно водили хоровод та співали біля вогнища.

Іграми та конкурсами супроводжувалося все свято у Трояндовому. Люди зібралися, аби поспілкуватися з друзями, відволіктись від щоденних проблем та насолодитися мелодіями українських пісень. Крім того, дехто встиг назбирати запашних квітів, стрибнути через вогнище, зарядитися енергією та силами стихій і загадати собі здоров’я та кохання.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!