"> ЛИМАНСЬКИЙ РАЙОН – ЦАРСТВО СИЛЬНИХ ЖІНОК - Лиманські факти

" />
Публікації

ЛИМАНСЬКИЙ РАЙОН – ЦАРСТВО СИЛЬНИХ ЖІНОК

ЛИМАНСЬКИЙ РАЙОН – ЦАРСТВО СИЛЬНИХ ЖІНОК

Свято 8 Березня вкотре змусило замислитися, наскільки сильно представниці так званої "слабкої статі" впливають на життя кожного з нас. І чи настільки вони "слабкі", як це може здатися на перший погляд? Аналізуючи суспільно-політичне життя Лиманського району, ми дійшли висновку, що Лиманщина поступово перетворюється в царство жінок. А втім, міркуйте самі…

«Що було б, якби  всі держави очолювали жінки? Точно не було б воєн, але було б кілька країн, які між собою не спілкувалися», - так одного разу пожартував президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. А якщо утриматись від жартів, то дослідники давно дійшли цікавого висновку: чим більше жінок у владі, тим нижчим є рівень корупції і кращою ситуація в освіті та медицині. Жінки небезпідставно вважаються більш уважними, терплячими і старанними. І ще Маргарет Тетчер говорила: «Якщо ви бажаєте, щоб вам щось сказали, попросіть чоловіка. Якщо ви бажаєте, щоб вам щось зробили, попросіть жінку".

Проте  у велику політику зазвичай жінок не пускають. Розглянемо трохи статистичних даних:

  • у Верховній Раді України чисельність жінок складає всього 12,5%. Із 25 міністрів – лише 5 жінок, і тільки одній пані довірили керування областю – Харківською;
  • у 22 обласних радах чисельність жінок-депутатів становить 15%, а в міських – 18,1%. До речі, найменше жінок допущено до влади саме в Одеській облраді (9,5%), де серед 84 депутатів тільки 8 жінок;
  • із 394 голів селищних рад на виборах перемогли 76 жінок (19,3%), а сільські ради очолили 2256 жінок (32,1%) із 7029 сільрад, де були проведені вибори.

Але якщо порахувати, скільки жінок у владі Лиманського району, то тут ми випереджаємо навіть деякі країни Європи.

Із 22 сільських і селищних рад Лиманського району майже половину (а точніше – десять) очолюють жінки. Але справа не тільки  в кількості, але й  у якості роботи жінок-очільниць.

Голову Доброславської селищної ради Людмилу Прокопечко, до речі, у минулому – очільницю району, знають далеко за межами Одеської області. Саме за її керівництва Доброслав регулярно потрапляє в ТОП-новин і посідає перші місця в конкурсах благоустрою.

Голова Крижанівської сільради Наталя Крупиця реалізовує  в селищі проекти, на які так і не наважився жоден чоловік-попередник. Каналізування, берегоукріплення, кращий в усій області ЦНАП – усе це створюється за час керівництва жінки-голови.

Не можна не відзначити і голову Фонтанської сільради Наталю Мішину. Вона очолює найчисленнішу громаду приморського села, за її діяльності у Фонтанці наразі реалізуються десятки амбіційних проектів.

Надзвичайну відповідальність несуть голови Нових Біляр і Сичавки – Жанна Мартинова і Валентина Попоніна. Вони успішно очолюють великі громади порто-промислової зони. А ще треба відзначити Євгенію Реконвальд у Кремидівці, Оксану Бойко в Новій Дофінівці, Наталю Муравйову в Дмитрівці, Олену Думанську в Олександрівці, Оксану Третякову в Кордоні...

Не можемо не згадати про жінок у районній владі, там їх також не бракує. Керівниця апарату Лиманської районної державної адміністрації Тетяна Замковенко, головний економіст Ольга Задорожна, головний лікар центральної районної лікарні Тетяна Таран, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району Еліна Концева, керівник відділу освіти молоді та спорту Валентина Харламбова, керівник Лиманської районної служби у справах дітей Наталія Утюпіна.  

Усі ці жінки впливають на життя тисяч людей. І якщо правду кажуть, що жінки у владі змінюють життя громад на краще, то в Лиманського району перспективи дуже непогані.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!