Публікації

МЕДИЦИНА У ФОНТАНСЬКІЙ ОТГ: ЯК ЦЕ БУДЕ?

МЕДИЦИНА У ФОНТАНСЬКІЙ ОТГ: ЯК ЦЕ БУДЕ?

Реформа децентралізації повністю змінила звичну роботу різних закладів та установ. Зокрема, у повітрі зависли питання про роботу медичних інституцій в ОТГ та надання відповідних послуг людям, які отримували допомогу від держави. «Лиманські факти» розібралися, як працюватимуть медичні заклади первинного рівня у Фонтанській ОТГ, та з’ясували, скільки коштів на медичну сферу передбачили в місцевому бюджеті на цей рік. 

Протягом перших п’яти місяців 2021 року відчутних змін, за словами очільниці Фонтанської ОТГ Наталії Крупиці, не буде. Медичні заклади продовжать надавати послуги пацієнтам у звичному режимі. Паралельно триватиме адміністративна робота, оскільки Фонтанська сільська рада ухвалила рішення до червня прийняти в комунальну власність шість лікувально-профілактичних установ, які наразі перебувають у структурі Комунального некомерційного підприємства районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ЦПМСД). Ідеться про амбулаторії у Фонтанці, Крижанівці й Олександрівці, фельдшерсько-акушерський пункт у Новій Дофінівці, а також фельдшерські пункти у Вапнярці й Світлому. Усі вони є установами первинної ланки сімейної медицини.

Наразі Національна служба здоров'я України фінансує ці заклади коштом державного бюджету за раніше укладеними договорами (відповідно до кількості підписаних із сімейними лікарями декларацій за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»). Однак ці кошти покривають лише витрати на виплату заробітної плати, а ЦПСМД потребує фінансової підтримки для забезпечення стабільної й повноцінної роботи.

25 грудня депутати Фонтанської ОТГ затвердили Програму підтримки розвитку первинної медичної допомоги на території Фонтанської сільської ради й виділили на її реалізацію 1 млн 915 тис. грн.

Із цієї суми 500 тис. грн передбачені на додаткове стимулювання працівників (у тому числі премії), 250 тис. грн – на придбання обладнання й предметів медичного призначення, 110 тис. грн – на оплату послуг зв'язку тощо, 395 тис. грн – на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Ще 120 тис. грн витратять на допомогу хворим ендокринологічного профілю, зокрема на інсулін, оскільки сьогодні в громаді 110 інсулінозалежних хворих, 50 тис. грн – на придбання тест-систем на інфекційні хвороби та молочних сумішей для дітей і 50 тис. грн – на придбання туберкуліну.

Також передбачили кошти на допомогу окремим групам населення та особам за певними категоріями захворювань, передбачених Постановою Кабміну № 1303. Так, на 20 осіб з інвалідністю, які проживають у громаді та потребують забезпечення технічними засобами, виділили 340 тис. грн, а на відшкодування вартості лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування планують витратити 100 тис. грн.

Однак у чинної влади є й амбітні цілі на майбутнє, що мають на меті покращити рівень надання медичних послуг та збільшити їхню кількість.

«Ми знаходимося в умовах реформування місцевого самоврядування та медичної сфери, і наше завдання – зберегти й розвинути дієву систему медичної допомоги. Депутат Олександр Туренко, який сам є лікарем, має амбітні плани, щоб отримати ліцензію не тільки для надання першої медичної допомоги, а й послуг поліклініки в нашій ОТГ. І я з ним абсолютно згодна, ми повинні повернутися обличчям до людей похилого віку, пенсіонерів, які не можуть звернутися в приватну клініку», – прокоментувала ситуацію голова Фонтанської ОТГ Наталія Крупиця.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!