Публікації

МІСЦЕ ПІД СОНЦЕМ У КРАСНОСІЛЬСЬКОЇ ОТГ: СЕЛО ПЕРЕМОЖНЕ БОРЕТЬСЯ ЗА СВОЄ МАЙБУТНЄ

МІСЦЕ ПІД СОНЦЕМ У КРАСНОСІЛЬСЬКОЇ ОТГ: СЕЛО ПЕРЕМОЖНЕ  БОРЕТЬСЯ ЗА СВОЄ МАЙБУТНЄ

У неділю 20 січня в Переможному пройшла зустріч першого заступника голови Красносільської ОТГ Марини Архірій з жителями. Збори ініціювали місцеві активісти, щоб обговорити, що потрібно зробити в селі в першу чергу, з огляду на те, що грошей на вирішення всіх проблем не вистачить.

«У лютому пройде сесія, на якій будуть приймати бюджет ОТГ. Ми втрьох з Олександром Калісецьким  і Володимиром Мілявським вирішили від імені села в черговий раз підняти питання про дорогу і освітлення. Поїхали до сільради, щоб не вийшло, що бюджет приймуть, а для нас нічого не передбачено. Марина Миколаївна cказала, що грошей на все не вистачить, потрібно вибрати, що важливіше. Ми втрьох не можемо вирішити за всіх, тому вирішили в неділю запросити жителів на збори і проголосувати», - розповів активний житель Переможного Олексій Леонтьєв.

У підсумку, до призначеного часу прийшло до 30 осіб, хоча за останнім переписом в Переможному понад 400 жителів. Тобто активними виявилися трохи більше 6% населення.

Марина Архірій перерахувала можливі варіанти для Переможного в 2019 році. Перший варіант - дізнатися скільки буде коштувати розробка проекту для будівництва дороги Преможне-Одеса і вкласти в цю розробку гроші з бюджету ОТГ. Другий варіант - витратити гроші на локальні проблеми в селі (ремонт однієї з вулиць села, водопровід або освітлення) вже в цьому році.Тобто є вибір як в казці - журавель в небі чи синиця у руках.

«Якщо ви виберете дорогу в селі, це не означає, що проект дороги на місто ми залишимо, ні, ми будемо шукати фінансування. Хоча зараз ви знаєте, що всі сили спрямовані на Красносільську школу і амбулаторію», - пояснювала Марина Архірій жителям.

За дорогу від Переможного до Одеси жителі борються не перший рік. Через відсутність дороги, село, яке знаходиться зовсім недалеко від міста, по суті відрізано від цивілізації. Але Марина Архірій озвучила сумну правду: будівництво дороги - проект дорогий. Дорога на Переможне важливою транспортною артерією громади не є і виділяти велику суму з бюджету заради 450 осіб нераціонально.

«Школа, амбулаторія, все знаходиться в Красносілці. Якщо б у нас була дорога і газ, у нас теж було б побільше людей в селі. Немає умов, ось і людей немає. Ми не говоримо у нас будувати амбулаторію, але нам би доїхати до Красносільської, а без дороги як? »- висловлювалися люди з залу.

В результаті жителі схилилися до того, що дорога до Одеси важливіше. Вирішили не витрачати гроші на локальні проблеми в селі (освітлення, каналізація, внутрішня дорога), а дочекатися кошторису на проект будівництва дороги до Одеси і вкласти гроші в проект.

У той же час, активісти, які весь рік боролися за цю дорогу, сприйняли рішення з песимізмом - вони вважають, що грошей, які будуть виділені з бюджету ОТГ все одно на проект дороги не вистачить, і в підсумку село залишиться і без дороги і без рішення внутрішніх проблем.

"Я просто в шоці. Я цілий рік боровся за розвиток села, а люди проголосували за те, щоб «чекати дорогу» ... Знову бюджет повз нас. Можна ж було в цьому році зробити хоч одну вулицю і по дрібницях, а зараз будемо чекати біля моря погоди», - прокоментував результат голосування Олексій Леонтьєв.

Втім, у будь-якому випадку, це була лише попередня зустріч з жителями. Рішення про розподіл бюджету буде прийматися на сесії Красносільської сільради.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!