Публікації

МІСІЮ ЗДІЙСНЕНО! КРИЖАНІВСЬКА СІЛЬРАДА ДОМОГЛАСЯ БУДІВНИЦТВА СВІТЛОФОРНОГО КОМПЛЕКСУ БІЛЯ ЛІСКІВ

МІСІЮ ЗДІЙСНЕНО! КРИЖАНІВСЬКА СІЛЬРАДА ДОМОГЛАСЯ БУДІВНИЦТВА СВІТЛОФОРНОГО КОМПЛЕКСУ БІЛЯ ЛІСКІВ

Декілька років поспіль Крижанівська сільрада домагалася від Служби автомобільних доріг установки світлофора на пішохідному переході через чотирисмугову дорогу обласного значення М-28 біля села Ліски. Через постійні ДТП цю ділянку траси назвали “дорогою смерті”, а пішохідний перехід біля Лісків сумно відомий по всій окрузі. Місцеві пам'ятають, як за один рік тут загинуло семеро людей. 

У цьому місці дорогу переходять діти, коли йдуть до школи, та жителі половини Лісків, щоб потрапити на автобусну зупинку. Крім того, жителі всього Лиманського району тут повертають у бік РЕМу.

Крижанівська сільрада неодноразово зверталася до обласної Служби автомобільних доріг та до Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України з проханням установити світлофор. У відповідь чиновники захотіли, аби місцева влада побудувала транспортну розв'язку, хоча відповідно до Бюджетного кодексу сільрада не має права проводити роботи на трасі обласного значення. Про це розповів заступник голови Крижанівського сільради Олексій Мельник.

«Крижанівська сільрада коштом бюджету села встановила сучасні LED світильники та повністю зробила освітлення на ділянці траси від Крижанівки до Фонтанки. Світлофор ці заходи не замінили, але аварійна ситуація трохи покращилася. Багато років поспіль ми штурмували інстанції, щоб домогтися встановлення світлофора, і ось торік справа зрушила з мертвої точки», – розповів Олексій Мельник.

Проєкт світлофорного комплексу погодили в Службі автомобільних доріг і в Департаменті поліції України в Києві. Уже проведено тендер, дотримані всі законні терміни для оскарження тендерних торгів, укладено договір з підрядником.

«Це унікальний приклад розв'язання національного питання за рахунок бюджету місцевої сільради. Звичайно, що дорогою національного значення повинні займатися державні структури. У нашому випадку Крижанівська сільрада заради жителів громади взяла на себе всі зобов'язання, зокрема  й серйозні фінансові – зі встановлення світлофорного комплексу», – підкреслив заступник голови Крижанівської сільради.

Олексій Мельник додав, що йдеться не лише про встановлення світлофора, а про цілий комплекс, який складається з двох зупинок, включає асфальтування прилеглої території та будівництво пішохідної доріжки.

Роботи з підготовки території почалися 3 вересня згідно з термінами договору.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!