Публікації

МОЛОДІ ДУШЕЮ Й СПОРТИВНІ: ПЕНСІОНЕРКИ ІЗ НОВОЇ ДОФІНІВКИ ГОТОВІ ДО ЛІТНЬОЇ АКТИВНОСТІ

МОЛОДІ ДУШЕЮ Й СПОРТИВНІ: ПЕНСІОНЕРКИ ІЗ НОВОЇ ДОФІНІВКИ ГОТОВІ ДО ЛІТНЬОЇ АКТИВНОСТІ

Місцеві їх називають «золота обойма», «дитячий садок» та «загін русалок» – все це про пенсіонерок із Нової Дофінівки. «Лиманські факти» завітали до жінок у поважному віці, які вже сьомий рік поспіль збираються відкривати свій морський спортивний сезон.

Найстаршій з них – Валентині (Павлівні) Кузнєцовій – 83 роки, разом із Любов’ю (Миколаївною) Любченко вони організували команду з семи-восьмі жінок 60+ для ранкових оздоровчих походів на море.

Щоранку о пів на шосту пенсіонерки вже на 243 причалі. Хвилин 40- 60  вони роблять зарядку у воді, плавають, плескаються у морських хвилях та навіть із превеликим задоволенням пірнають. «Коли виходиш з моря, ніби 100 кілограмів з себе знімаєш – самопочуття набагато краще», – ділиться Любов (Миколаївна). Не спиняє їх і холодна вода: «Зате взимку на грип не хворіємо», – відзначає організаторка.

Зазвичай спортивний сезон починається з 1 червня і триває  до середини жовтня. Однак якщо погода дозволяє, купаються і в листопаді. Щоб відзначити початок і кінець своїх морських пригод жінки приносять з собою щось смачненьке. «Іноді і по два рази робимо і відкриття і закриття», – сміється Валентина (Павлівна).

Однак з кожним роком у своїх прагненнях бути здоровішими жінки стикаються з деякими труднощами. Наприклад, Марія (Ульянівна) Любченко разом із Любов’ю (Миколаївною Любченко) долають кілометр до Новодофінівського пляжу, на який не завжди є доступ через закриту хвіртку поміж кам’яних будівель на узбережжі. Крім того, небезпека підстерігає на швидкісній Південній дорозі, де немає пішохідних переходів і потрібно чекати влучного моменту, аби перейти на інший бік. Також до недавнього часу мешканці Нової Дофінівки не мали місця, де розміститися на березі. Територія 243 причалу була огороджена, і під час відливу вільні були лише 1,5 метри пляжу, тож їм доводилося носити з собою гачки, які кріпили на сітку огорожі, щоб залишити свої речі.

Депутатка місцевої сільради Алла Добро відзначає, що молодь має заздрити такому ентузіазму пенсіонерок і брати з них приклад. За її словами, більшість із цих жінок – діти війни і вони мають право вільно і безпечно ходити до моря. «Вони молодці, що у своєму віці намагаються  себе хоч трохи підтримати, аби бути, як кажуть, на своїх ногах та при своєму розумі. Я ними захоплююся! Ми вже котрий рік поспіль просимо, щоб цим жінкам, які прожили важке життя, надали можливість оздоровитися і пристосували для їхніх потреб пляж та дорогу до нього», – розповіла нам Алла Добро. Доводиться пенсіонеркам, к і іншим місцевим, долати і так званий «Шанхай» – так вони називають вузький прохід поміж кількаповерхових будівель, який веде до пляжу. Вони дуже цим обурені. «На море піти не можу і повести трьох своїх маленьких онуків теж не можу, тому що хвіртку зачиняють. Люди з інших міст приїжджають і купаються, а ми не можемо», – скаржиться Валентина (Борисівна) Пацеля.

Відзначимо, що з 2010 року місцеві жителі намагаються заручитися підтримкою районних та обласних рад для боротьби із забудовою узбережжя, однак поки що результатів немає.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!