Публікації

НА ПЛЯЖ ЧЕРЕЗ СУД: ЖИТЕЛЯМ НОВОЇ ДОФІНІВКИ ПОВЕРНУЛИ ДІЛЯНКУ БІЛЯ МОРЯ

НА ПЛЯЖ ЧЕРЕЗ СУД: ЖИТЕЛЯМ НОВОЇ ДОФІНІВКИ ПОВЕРНУЛИ ДІЛЯНКУ БІЛЯ МОРЯ

У Новій Дофінівці за рішенням суду знесли незаконно встановлений паркан. Він відгородив шматок пляжу, який належить громаді, відтак людям ніде було розташуватися біля моря.

ВИТОКИ КОНФЛІКТУ

Як пояснили нашому кореспондентові в сільській раді Нової Дофінівки, з територією, де знаходиться пляж, пов'язана багаторічна історія судових тяжб. Раніше ця ділянка перебувала у власності місцевого рибколгоспу, а після його розформування земля перейшла в колективну власність громади. У 2006 році мешканка села Ганна Юрдик уклала з сільською радою договір оренди будівель рибколгоспу, які знаходяться на 60 сотках землі. Крім цих господарських будівель, вони звели нові і оформили право власності.

«За кілька років ми провели нормативно-грошову оцінку та захотіли укласти додаткову угоду до договору оренди. Орендарі платили копійки (за нормами 2006 року. – Авт.), у той час, коли всі інші договори на території сільради укладали відповідно до чинного нині законодавства », – пояснили співробітники новодофіновского сільради.

Незважаючи на те, що сільрада виграла усі суди, орендар вирішила схитрувати і не платити більшу суму. Ганна Юрдик розформувала своє приватне підприємство і продала майно, яке знаходилося на 50 сотках землі, залишивши собі 10 соток. У сільраді відзначили, що це сталося без їх відома, і в такому випадку необхідно укладати окремі договори з кожним власником.

«Людина, яка купила будівлі на 50 сотках, зацікавлена укласти з нами договір оренди, але не може, вона виявилася заручником ситуації», – уточнили місцеві чиновники.

У зв'язку з цим Новодофіновскій сільрада подала до суду на дострокове розірвання договору. За словами юриста Євгена Хлєбнікова, судове провадження в Комінтернівському районному суді відкрили 26 грудня 2016 року.

«Основна проблема того, що справа розглядалася так довго, – це перерви між судовими засіданнями у три-чотири місяці. Пояснювалося це тим, що в Комінтернівському суді зараз працює тільки четверо суддів і у них велике навантаження », – розповів правозахисник.

За період більше двох років протилежна сторона в особі Ганни Юрдик жодного разу не з'явилася на засідання, тому суд виніс заочне рішення про розірвання договору оренди. Саме на підставі рішення суду та рішення місцевої земельної комісії сільрада отримала право знести зведену огорожу, щоб люди могли відкрити пляжний сезон.

ЗВІЛЬНЕННЯ ПЛЯЖУ

17 травня близько полудня представники місцевої ради і громади зібралися біля причалу № 244. До слова, щоб спуститися до моря, необхідно пройти вузькою доріжкою між кам'яними будинками у кілька поверхів, які стоять біля самої кромки води. Зліва – той самий шматочок пляжу, який власники будівель вирішили захистити від бажаючих тут відпочити. Від забору до моря не більше трьох метрів. Кілька людей вже відкрили для себе купальний сезон. Крім них, спостерігати за знесенням паркану і допомагати у цьому прийшли близько 30 місцевих жителів абсолютно різного віку: від молоді до пенсіонерів, деякі навіть привели з собою своїх малюків. На демонтаж огорожі – металевих стовпчиків і сіток – витратили менше години. Поки чоловіки складали все майно в дальній куток пляжної території, жінки прибирали каміння з піску.

Представників родини Юрдик на місці не було, також не прийшли представники поліції, до яких, за словами Євгена Хлєбнікова, глава сільради Оксана Бойко написала письмове звернення.

«У четвер ми звернулися до голови Лиманського районного відділу поліції про спрямування співробітника для підтримки громадського порядку. Ми очікували, що з боку Ганни Юрдик будуть перешкоди. Якби виникли якісь конфліктні ситуації, він би оперативно міг їх усунути », – пояснив юрист. Відзначимо, що самої глави села на місці теж не було.

ЩО ДАЛІ?

Тепер жителі Нової Дофінівки можуть вільно приходити на пляж, проте є загроза, що його знову закриють для відвідувань. Інша сторона скористалася правом на перегляд судового рішення і наступне засідання у Комінтернівському райсуді призначене на 22 травня.

«Якщо засідання 22 травня не відбудеться і буде відкладено на вересень-жовтень, або скасують заочне рішення, яке набрало чинності, люди все літо не зможуть користуватися пляжем», – застеріг Євген Хлєбніков.

Люди радіють, що у них з'явилася ділянка для відпочинку, проте складнощі з доступом все одно є. «Забір зносять, однак тут більше шуму, ніж справи. Нюанс в тому, що коли вода підходить, туди підійти неможливо. Вода буде омивати берег до самих стін і сюди неможливо буде спуститися », – поділився з нами місцевий активіст Дмитро Петюк.

Підтримує його і Анна Тищенко. «Це зараз відплив і ми можемо тут стояти, під час припливу дороги сюди немає. А раніше такий пляж був », – поскаржилася активістка.

Жаліються люди і на те, що власники прибережних споруд теж створюють перешкоди для них. «Мало того, що побудували, вони ж ще ковдри стелять, щоб ніхто не міг лягти. Вони (власники. - Авт.) Хочуть, щоб нікого, крім них, тут не було. Я нахабно приходжу і забираю ковдри. П'ятдесят років прожити і не мати права на море з онуком сходити, це як?» – обурюється місцева пенсіонерка.

За словами жителів Нової Дофінівки, всі 500 метрів берегової лінії забудовані. Хвіртку, крізь яку треба проходити вузькою доріжкою до моря, на час дачного сезону закривають, бо будинки здаються. «Коли починається сезон, приїжджають мажори і кажуть, мовляв, вам тут не місце, у вас є лиман, там і купайтеся», – розповів Дмитро Петюк. Тож відпочивати влітку жителі ходять на сусідній Вапнярський пляж, дорога до якого пролягає вздовж траси.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!