Публікації

НА ВОЛОСИНІ ВІД ТРАГЕДІЇ: ТРЬОХ ДІТЕЙ ВРЯТУВАЛИ ІЗ ЗАЧИНЕНОГО БУДИНКУ

НА ВОЛОСИНІ ВІД ТРАГЕДІЇ: ТРЬОХ ДІТЕЙ ВРЯТУВАЛИ ІЗ ЗАЧИНЕНОГО БУДИНКУ

В Олександрівці знову майже не сталася трагедія. Пізно ввечері, 31 січня, місцеві жителі почули в одному з будинків крики про допомогу. Сусіди викликали поліцію й визволили із зачиненого будинку трьох малолітніх дітей. Мати залишила 2-х, 4-х і 6-ти літніх дітей одних удома. Дітлахів залишили на ніч у родичів, а наступного ранку забрали до районної лікарні. Зараз дві дівчинки 4-х і 6-ти років перебувають в обласному притулку «Світанок», а дворічний хлопчик знаходиться в стаціонарі районної лікарні. Як тільки будуть оформлені відповідні документи, хлопчика буде направлено до дитячого будинку.

Горе-матір, яка з'явилася вдома вранці, поки не позбавлена батьківських прав. Виконком Олександрівської сільради ухвалив рішення про тимчасове вилучення дітей на 3 місяці. Якщо в установлений строк жінка покращить соціально-побутові умови проживання, усі троє діток зможуть повернутися додому. Увесь цей час мати може відвідувати своїх дітей.

Уже не вперше завдяки активній позиції жителів ми дізнаємося про те, що діти залишаються без уваги дорослих. Улітку, там же в Олександрівці, активісти рятували дівчинку від матері, яка зловживала алкоголем. У Благодатному жінка підгодовує дівчаток із сусіднього будинку, тому що батьки не приділяють уваги цим діткам. До речі, жінка зверталася до місцевої сільради щодо цих дівчаток, але реакції не було.

Така ситуація складається не тільки з дітьми. У селі Шевченкове-Кут у будинку без електрики живуть літні люди, до яких не заходить соціальний працівник. Інформація до відповідних служб повинна надходити від сільрад, але це відбувається далеко не завжди.

«Сьогодні в адміністрації району під час зустрічі з головами сільрад я нагадала, що вони повинні моніторити ситуацію по своїх селах. Підкреслила, що кожен несе особисту відповідальність», – розповіла Наталія Утюпіна, керівник Лиманської районної служби у справах дітей.

Наталія Миколаївна розповіла, що сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на місцях повинна виявляти сільрада. Працювати з ними, надаючи соціальні послуги залежно того, що потрібно кожній окремій сім'ї. Якщо йдеться про невиконання батьківських обов'язків і сільрада не справляється сама, направляють інформацію в районну службу з прав дітей. На місце виїжджає комісія і в присутності поліції бере на контроль сім'ю або якщо необхідно, вилучає дітей. Центр для дітей, сім'ї та молоді може супроводжувати сім'ю протягом 3-6 випробувальних місяців. Якщо в родині нічого не зміниться, буде розглядатися питання про позбавлення батьківських прав.

У випадку, якщо дітям потрібна термінова допомога, виконком сільради протягом доби повинен ухвалити рішення про вилучення дітей. Їх направляють на обстеження в лікарню, повідомляють про це в районну службу з прав дітей і далі служба займається розподілом.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!