Публікації

НАЙЧАСТІШЕ РОБОТУ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТОРІК ШУКАЛИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРНИКИ, ЗВІЛЬНЕНІ ЧИНОВНИКИ ТА ПІДСОБНІ РОБІТНИКИ

НАЙЧАСТІШЕ РОБОТУ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТОРІК ШУКАЛИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРНИКИ, ЗВІЛЬНЕНІ ЧИНОВНИКИ ТА ПІДСОБНІ РОБІТНИКИ

У 2020 році багато українців втратили свої постійні місця роботи у зв’язку з карантинними обмеженнями, запровадженими через COVID-19. Жителі Одеської області були змушені звертатися по допомогу до Одеської обласної служби зайнятості. Загалом близько 100 тисяч осіб подали документи до установи, з них 51 тисяча мала статус безробітних. 

Основна функція центру зайнятості – «зводити» тих, хто шукає роботу, і тих, хто шукає співробітників. Минулого року майже 6 тисяч роботодавців надали інформацію в службу зайнятості про наявність вакансій, однак з 30 тисяч заявлених робочих місць були заповнені лише дві третини. У 2019 поданих вакансій було понад 40 тисяч. Отже, за рік доволі сильно впав попит на наймання працівників.

Щодо колишнього Лиманського району, то протягом 2020 року послугами служби зайнятості скористалися 2155 осіб, з яких 625 людей мали статус безробітних. За допомогою служби зайнятості роботу отримали 397 осіб. В середньому пошук відповідної вакансії тривав понад три місяці.

В цілому зараз найбільша потреба  в медиках і молодшому медичному персоналі, вчителях і вихователях, а також водіях трамваїв та тролейбусів, за словами заступниці начальника Відділу організації сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості Світлани Помукчінської.

Збільшилася кількість безробітних людей, серед працівників розформованих районних та сільських адміністрацій та структур. Крім того, за попередній рік сильно постраждали сільське господарство, туризм та сфера відпочинку. Сільське господарство полягло жертвою тривалої посухи, а туризм та курортний бізнес – локдауну. Як наслідок – багато людей, зайнятих у цих галузях, лишилися непрацевлаштованими.

Центр зайнятості також може влаштувати охочих на громадські та тимчасові роботи. Торік, наприклад, понад 1400 осіб скористалися пропозицією взяти участь у громадських роботах.

Крім того, через центр зайнятості можна оформити компенсацію на єдиний соціальний внесок і допомогу бізнесу та індивідуальним підприємцям, які постраждали від карантину.

«Компенсація єдиного соціального внеску на новостворене робоче місце для осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій (за ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»), та компенсація заробітної плати для внутрішньо переміщених осіб оформлюється в Лиманській районній філії Одеського обласного центру зайнятості. Протягом 2020 року до нас за отриманням допомоги по частковому безробіттю у зв’язку з карантином звернулися 209 підприємств та ФОПів, які отримали допомогу на суму понад 4 млн грн», – повідомляють у Лиманській районній філії Одеського обласного центру зайнятості.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!