Публікації

НАРОДЖЕНІ СЕРЦЕМ: У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ

НАРОДЖЕНІ СЕРЦЕМ: У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ

З 2008 року 30 вересня в Україні офіційно відзначають День усиновлення – національне свято прийомних батьків, усиновителів та опікунів, які прийняли до своїх родин дітей.

У Лиманському районі функціонують чотири дитячі будинки сімейного типу: три – у Фонтанці та один - в Іллічанці.  Крім того, у 98 опікунських родинах виховують 178 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З кожним роком кількість сімей, які бажають узяти обділену батьківською ласкою дитину, зростає. В органах опіки кажуть, що на сьогодні не існує проблеми з усиновленням сиріт у віці до 5 років. Складніша ситуація з усиновленням дітей старшого віку. Наприклад, дітей-сиріт у віці після 11 років набагато більше, ніж охочих усиновити їх. Однак і ці діти знаходять свої люблячі сім'ї. Не так давно в Лиманському районі родини усиновили 11- і 17-річних дівчаток.

Начальник служби у справах дітей Лиманського району Наталя Утюпіна згадує свій улюблений випадок, коли батьки прийшли за однією дитиною, а забрали одразу трьох.

«Звернулася до нас пара, яка хотіла  усиновити дитинку, заповнили всі документи й чекали на нашу відповідь. Через деякий час з неблагополучної сім'ї нам довелося забрати відразу трьох діток, оскільки їхніх батьків позбавили прав. Ми несміливо запропонували цій парі познайомитися з дітками, яким  тоді було 6 місяців, 1,5 і 3 рочки. Чоловік, як тільки їх побачив, сказав: ”Де одна дитина,  там і друга, а де друга, там і третя”.  Сьогодні це прекрасна щаслива сім'я. Коли я вітала їх зі святом, вони мені написали дуже тепле повідомлення, що не уявляють, як жити з однією дитиною, адже обожнюють усіх трьох», – поділилася чиновниця.

Редакція газети «Лиманські факти» вітає всіх, хто усиновив дітей. На особливу подяку заслуговують співробітники дитячих будинків, опікуни та громадські організації, які займаються цим  питанням усиновлення. Бажаємо всім життєвої мудрості, душевної сили, батьківського таланту підтримати й виховати дітей, підготувати до самостійного життя і зробити їх щасливими!
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!