Публікації

НАТАЛІЯ УТЮПІНА: 40 ДІТЕЙ У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ НА УСИНОВЛЕННЯ

НАТАЛІЯ УТЮПІНА: 40 ДІТЕЙ У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ НА УСИНОВЛЕННЯ

30 вересня Україна вже вдесяте відзначила День усиновлення. У Лиманській райдержадміністрації в цей день віддали данину поваги людям, які стали батьками дітей, із різних причин позбавлених батьківської любові та опіки.

З початку 2018 року в Лиманському районі усиновили 9 дітей. Уcіх дев'ятьох усиновили пари з нашого району, усі – громадяни України. Про це «Лиманським Фактам» розповіла керівник районної служби у справах дітей Наталія Утюпіна:

«На разі в районі на обліку з усиновлення перебувають  40 дітей від немовлят до 17-річних підлітків. Із них чотири дитини з інвалідністю, а у двадцятьох є брати або сестри, тобто усиновити їх можна тільки всіх разом – двох, трьох і так далі.

Що стосується усиновителів, то на обліку в нас перебувають 6 пар і 3 самотні жінки. На сьогодні за законом не обов'язково бути в шлюбі, щоб усиновити дитину. 9 заявників на усиновлення спочатку готують усі документи, ми їх перевіряємо. Потім ці люди проходять спеціальні курси в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, отримують рекомендацію. Рік стоять на обліку в нашій службі, потім ще раз надають усі документи і, якщо все в порядку, уже можуть займатися пошуком дітей для усиновлення»

10 років тому в Україні впровадили державну підтримку усиновлених дітей, і 2009 рік  став рекордним для національного усиновлення – у сім'ю потрапила 2381 дитина. В останні три роки Одеський регіон посідає перше місце в Україні за показником усиновлення дітей. Крім цього, зростає кількість дитячих будинків сімейного типу. З початку року в Одеській області усиновили 137 дітей, 190 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, були забезпечені житлом за рахунок місцевих бюджетів і держсубвенції.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!