Публікації

НЕБЕЗПЕЧНА ПІРОТЕХНІКА: ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, АБИ НЕ ПЕРЕТВОРИТИ СВЯТО НА ТРАГЕДІЮ

НЕБЕЗПЕЧНА ПІРОТЕХНІКА: ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, АБИ НЕ ПЕРЕТВОРИТИ СВЯТО НА ТРАГЕДІЮ

Іскристі бенгальські вогники, різнобарвні феєрверки, гучні петарди та хлопавки часто є атрибутами новорічних свят, що допомагають створити святковий настрій. Проте іноді через людську недбалість та неуважність веселощі затьмарюють нещасні випадки. «Лиманські факти» дізналися, де купувати безпечну піротехніку та як уберегти себе і своїх близьких від небезпеки. 

За статистикою, в Україні в Новорічну ніч кількість викликів швидкої допомоги зростає  на 15%. Серед причин викликів, окрім обмороження та алкогольного отруєння, фігурують нещасні випадки, пов’язані  з використанням піротехніки.

«Є чимало випадків по Україні, коли використання неякісної піротехніки або просто недотримання правил безпеки призводило до негативних наслідків. Тому поліція та відділ ДСНС у Лиманському районі проводять роботу  (насамперед у закладах освіти), направлену на запобігання незаконного розповсюдження піротехнічних засобів, а також фактів незаконного використання», – розповів начальник Лиманського відділу поліції ГУНП в Одеській області Олег Кашперук.

Щоб петарда чи салютна установка не стали зброєю у ваших руках, у жодному разі не можна їх купувати на стихійному ринку. Тож Олег Кашперук закликає жителів Лиманського району повідомляти про факти незаконного виготовлення та розповсюдження піротехнічних виробів, особливо на території навчальних закладів.

«Правопорушники будуть негайно притягнуті до адміністративної відповідальності, яка передбачає накладення штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 595 грн до 1020 грн – ред.) із конфіскацією піротехнічних засобів. Кримінальна відповідальність настає тоді, коли зафіксовані певні трагічні наслідки», – пояснив очільник поліції Лиманського району.

Безпечніше купувати піротехніку в спеціалізованих магазинах, які мають дозвіл на реалізацію від органів державного нагляду. Однак і тут покупцеві треба знати кілька правил.

Насамперед до всіх вибухових виробів обов'язково має додаватися інструкція державною мовою. В інструкції з використання мають бути описані способи підготовки до запуску піротехнічної установки, її безпосереднього запуску та правильної утилізації.

Зберігати піротехнічні вироби слід у недоступних для дітей місцях, якомога далі від нагрівальних приладів та відкритого вогню. При запуску піротехнічних виробів відстань від місця феєрверку до будівель, споруд, автомобілів має бути не менше ніж 50 метрів.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!