Публікації

НЕБЕЗПЕКИ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНУ: «БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! ЛЮДИНА ТОНЕ ЗОВСІМ НЕ ТАК, ЯК ПОКАЗУЮТЬ У ФІЛЬМАХ»

НЕБЕЗПЕКИ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНУ:  «БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! ЛЮДИНА ТОНЕ ЗОВСІМ НЕ ТАК, ЯК ПОКАЗУЮТЬ У ФІЛЬМАХ»

З 1 червня офіційно стартував купальний сезон. «Лиманські Факти» дізналися у професіоналів, як розпізнати людину, яка тоне, та яких правил необхідно дотримуватись під час відпочинку з малечею.

Хлопчик відпросився в батька поплавати і, отримавши дозвіл, зайшов у воду. Аж раптом втрапив ногою в яму і ковтнув води. Він почав махати руками, намагався кричати, але не виходило – вода потрапила в дихальні шляхи. Дитину, яка махала руками, побачили рибалки, однак не зрозуміли, у чому справа, і  помахали у відповідь. Хлопчик загинув…

Це реальна історія, яка трапилася в Одеській області кілька десятиліть тому, і про яку нам розповів інструктор міжнародного класу з дайвінгу Павло Геннадійович. Цього місяця подібна трагічна подія  сталася в селі Шевченкове Кілійського району: шестирічний хлопчик упав у басейн для поливу, наковтався води і за лічені секунди загинув. Це при тому, що батьки знаходилися неподалік. Тож не завжди людина, яка тоне, може покликати на допомогу, як нам це показують у кінофільмах.

За словами рятувальників, крики та  активне жестикулювання у воді – це ознаки паніки, яка часто передує утопленню. Утім частіше за все для людини, яка тоне, характерні такі ознаки:

  • її голова повністю занурена у воду, а рот знаходиться під водою чи на рівні води;
  • вона знаходиться у воді вертикально, відштовхується руками від води;
  • намагається відкинутися назад, відкриваючи рот та роблячи судомні вдихи;
  • хапає ротом повітря, дихання різке та коротке, очі заплющені або не можуть сфокусуватися в одній точці;
  • волосся закриває обличчя, а людина не намагається його прибрати, аби краще бачити.

З ДІТЬМИ У ВОДІ  – ТІЛЬКИ ПОРЯД

Найчастіше ризику під час відпочинку на воді  піддаються діти. У зв’язку з цим Міністерством охорони здоров’я України розроблено правила безпеки для дітей, основне з яких таке: діти мають бути під постійним наглядом дорослих, навіть якщо на місці є рятувальники чи пляжний патруль. Якщо це дитина дошкільного віку, батьки або наглядачі мають бути не далі, ніж на відстані витягнутої руки, щоб негайно відреагувати в разі небезпеки. Медпрацівники рекомендують навчати дітей плавати змалку та супроводжувати їх під час запливів. Не варто сподіватися на надувні кола, нарукавники, іграшки для плавання, краще надати перевагу рятувальним та страхувальним жилетам.  Після водних процедур усі іграшки потрібно дістати з води, щоб дитина не полізла за ними. Крім того, дорослим категорично забороняється вживати алкоголь під час відпочинку з дітьми. Варто навчитися надавати  першу допомогу  – часто це рятує життя.

Головний державний інспектор Лиманського районного сектора ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Ростислав Журавський зазначив, що найчастіше трагічні випадки трапляється через те, що люди нехтують правилами поводження на воді та купаються в непристосованих для цього водоймах. «Треба купатися в дозволених і у визначених місцях для масового відпочинку на воді. У Лиманському районі є чотири місця, які пристосовані для цього – це пляжі в селах Крижанівка, Фонтанка, Вапнярка і Сичавка. Цього року водолазне обстеження дна вже провели», – розповів рятівник.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!