Публікації

НЕДОБУДОВАНА ШКОЛА У ФОНТАНЦІ: МАЙЖЕ ДЕТЕКТИВНА ІСТОРІЯ

НЕДОБУДОВАНА ШКОЛА У ФОНТАНЦІ: МАЙЖЕ ДЕТЕКТИВНА ІСТОРІЯ

У Фонтанці, яка активно розвивається, уже кілька років відчувається гостра нестача місць у школі. Наразі шкільні класи переповнені, багато батьків змушені возити дітей у школи Одеси, навіть розглядається варіант проведення занять у дві зміни, як це вже було в попередні роки. Водночас уже багато років у Фонтанці простоює недобудований корпус нової школи, і цього року Фонтанська сільрада вирішила добудувати його. Однак, як з'ясувалося, реалізувати добру справу не так просто. Щоб розібратися в цій майже детективній історії кореспондент газети “Лиманські Факти” звернувся до заступника голови Фонтанської сільської ради з правових питань Валентини Іокіщу.

Поруч із діючою школою у Фонтанці височить недобудований корпус навчального закладу. Його будівництво велося в 90-их роках і за оцінками фахівців будівля готова на 54%. Цього року Фонтанська сільрада заявила про готовність виділити кошти, добудувати корпус школи і запустити там навчальний процес. Але коли в сільраді почали розбиратися з документами, з'ясувалося, що тільки половина недобудованого корпусу належить державі, а саме -  відділу освіти Лиманського району. А ось друга половина якимось чином опинилася у власності приватних осіб, а точніше - у жителя Фонтанки Ткаченка Миколи Федоровича. У 90-их роках він був головою кооперативу, який будував цей будинок.

"Вивчаючи архівні документи, ми з'ясували що 1994 року все приміщення було передано на баланс сільської ради. Ми знайшли в архіві акти прийому-передачі від будівельного кооперативу сільраді, де вказано, що ніхто ніяких фінансових претензій не має. Додаткових документів про подальшу предачу приміщення з власності сільради в архіві немає», - розповідає Валентина Іокіщу.

Наступний документ, який юристам сільради вдалося знайти в архіві, датується вже 2004 роком. З нього випливає, що тодішня сільська рада вирішила 2004 року прийняти корпус як безхазяйне майно, й оформити право власності в повному обсязі за громадою. Саме тоді, 2004 року з'явилася сторона Миколи Ткаченка й оскаржила рішення  сільради в суді.

У підсумку, рішенням суду було затверджено мирову угоду, за якою одна половина корпусу відійшла державі, а друга – приватним особам.

«Чому сільську раду тоді влаштувало таке рішення суду, ми вже не дізнаємося. Можливо, діючий на початку двохтисячних років голова не знав, що цей об'єкт з 1994 року був переданий на баланс сільради. Але про це абсолютно точно знав Микола Ткаченко, і він це, швидше за все, приховав, оскільки йому це було вигідно », - розповідає Валентина Іокіщу.

Миколу Ткаченка запросили на засідання виконкому, але, за словами юриста, він так і не зміг пояснити, чому недобудований корпус оформлений на нього. Але пообіцяв знайти документи минулих років і надати їх на наступному засіданні виконкому.

«Якщо право власності Миколи Ткаченка підтвердиться, сільрада буде розглядати інші варіанти. Але поки ми ставимо під сумнів наявність  цих документів. Школа будувалася спочатку як соціальний об'єкт, і є рішення, у яких згадується, що кооператив безкоштовно для села будує школу. За це, швидше за все, будівельний кооператив отримував від влади якісь пільги і преференції. Ми знайшли рішення, що два роки поспіль кооператив був звільнений від виплати податків», - додає заступник голови Фонтанської сільської ради з правових питань.

Ми побували біля недобудованої школи. Велика і простора будівля в занедбаному стані й обмальована. Усередині валяється сміття, недопалки і пляшки від спиртного. Усі входи відкриті і будь-хто може легко потрапити всередину. Прямо за стіною недобудови знаходиться діюча школа, так що «відвідувачів» у занедбаному корпусі предостатньо.

«Будівля не використовується з того часу, як зупинилося будівництво. Так і стоїть 25 років без вікон, без дверей.  2013 року всередині недобудови була вбита дівчинка. Там збираються, курять і випивають. Микола Ткаченко як власник не приймає жодних дій, щоб обгородити будівлю», - зітхає Валентина Іокіщу.

Через два тижні відбудеться чергове засідання виконкому, на якому будуть продовжувати розглядати питання щодо недобудованого корпусу. Залежно від того, які документи надасть Микола Ткаченко, буде визначено, як Фонтанська сільрада буде діяти далі. У будь-якому разі здаватися орган місцевого самоврядування не має наміру, адже ціна питання - безпека дітей і перспектива нормалізувати навчальний процес.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!