Публікації

ОБГОВОРЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ В КАБМІНІ: ФОНТАНСЬКА ОТГ У СКЛАДІ ЧОТИРЬОХ РАД, ПОРТОПРОМИСЛОВА ЗОНА – НА ДООПРАЦЮВАННІ

ОБГОВОРЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ В КАБМІНІ: ФОНТАНСЬКА ОТГ У СКЛАДІ ЧОТИРЬОХ РАД, ПОРТОПРОМИСЛОВА ЗОНА – НА  ДООПРАЦЮВАННІ

Сьогодні на засіданні Міністерства регіонального розвитку громад і територій, присвяченому розгляду доопрацьованого перспективного плану утворення громад Одеської області знову не дійшли згоди. Так, серед інших, на доопрацювання в ОДА направили і Лиманський район.

Найбільш запекла дискусія на засіданні виникла з приводу Южненської ОТГ.  Представники міста Южне цього разу представили інше бачення щодо майбутньої громади. На відміну від того, що на попередньому засіданні мер Южного Володимир Новацький говорив, що об'єднання з Сичавкою уже неможливе, бо село вирішило приєднатися до Визирської ОТГ, на цьому засіданні його представники заявили, що Сичавка має бути у складі Южненської ОТГ.

«Місто Южне абсолютно самодостатнє у всіх своїх варіантах, але у нас є один великий недолік: місто складається з семи шматків на трьох територіях двох сільських і однієї селищної ради. Южне знаходиться на землях Сичавської сільської ради і сьогодні Сичавка немає ніякого статусу», – заявила керівниця справами виконкому Южненської міської ради Лариса Шегіда.

Представник Міністерства регіонального розвитку зазначив, що відповідно законодавства, однією з головних умов формування перспективних планів є нерозривність території. Тож виникло запитання до Одеської ОДА, яка дозволила розглядати план ОТГ, відповідно до якого Южне і Сичавка належать до різних громад.

Однак голова Сичавської сільради Валентина Попоніна зауважила, що мер Южного Володимир Новацький оголосив їхню орієнтацію на Нові Біляри. А вони пройшли усі етапи приєднання до Визирської ОТГ і отримали дозвіл на це від обладміністрації.

У свою чергу виступили проти зазначеного плану утворення Южненської ОТГ голова Нових Білярів Жанна Мартинова та голова Чорноморського Сергій Удалов, які висловили одностайне бажання утворити спільну громаду.

«Ми просимо включити до перспективного плану об’єднання громад Одеської області Чорноморську громаду у складі Чорноморської та Новобілярської селищної рад, оскільки це повністю відповідає методиці і ми можемо утворити самостійну громаду», – сказала очільниця Нових Білярів.

Крім того, представник Всеукраїнської асоціації об'єднаних територіальних громад Ігор Абрам'юк заявив, що можливо буде розглянутий варіант, коли Чорноморське приєднається до Фонтанської ОТГ у складі Фонтанки, Крижанівки, Нової Дофінівки та Олександрівки. До речі, Фонтнаська ОТГ у складі чотирьої сіл – чи не єдина громада у Лиманському районі, з приводу якої у представників Міністерства розвитку громад та територій не виникло жодних питань.

Про додаткові обговорення плану попросила і голова Доброслава Людмила Прокопечко. За її словами, не було взято до уваги бажання Калинівської громади, яка воліє об’єднатися у складі Доброславської ОТГ.

Зрештою, представники Міністерства регіонального розвитку громад і територій доручили ще раз переглянути Перспективний план формування об’єднаних територіальних громад в Одеській області.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!